CopySurfilaager

Juba 16-nes Surfilaager toimub sel aastal Roostal 16-19. juulil. Ees ootab neli päeva merd, tuult, rannaliiva, muusikat ja head seltskonda. Surfilaagris toimuvad tavapäraselt mitmed võistlused
  1. Minu esimene võistlus
  2. SUP Rahvamaraton
  3. SUP EMV etapp
  4. Ladies’ Surf
  5. SUP orienteerumine
ning esinevad põnevad muusikud. Igal neljapäeval avalikustatake järgmine esineja. Tänaseks on teada 2 esinejat - Elephants From Neptune ja Red Hot Chili Peppers.
 
EPL peab oma kohusteks traditisooniliselt noorportlasi toetada, kes järelkasvuna häid tulemusi saavutavad. Surfilaagris osalejad annavad seega kõik väikese panuse selleks, et saaksime oma noorsurfarite üle ka edaspidi uhked olla. Seega hindame väga Sinu toetust ja eeskuju, kui ostad pileti kohe täna!
 
Pileti hinnad EPL liikmele täna on järgmised:
Laagripass:20
Laagripass noorele (15-18 aastat):13
Perepilet (2 täiskasvanud + 2 last): 42
 
Laagripääsmeid saab osta www.surfilaager.ee
 
Kohtume Surfilaagris!


Timo Runge võitis slaalomi EMV etapi

Purjelaua slaalomi Eesti meistrivõistluste esimene etapp peeti Saaremaal, Nasval.

Timo Runge, slaalomi EMV etapi üldvõitjaSuhteliselt vaikse tuule tingimustes õnnestus korraldajatel läbi viia kuus võistlusringi – kvalifikatsioon, pluss viis sõitu nii kuld- kui hõbefliidile.

Etapi esikoha saavutas Timo Runge (Team Mahe), kohad sõitudes 3,1,1,2,2. Võitja kommentaar: "Ei tulnudki kaua oodata seda tulemust, kõigest 15 aastat!" Teise koha saavutas Erno Kaasik (Team Extreme), kohad sõitudes 1,2,2,4,3. Kolmandaks tuli John Kaju (Saaremaa Surfiklubi), kohad sõitudes 4,3,4,1,1.

Timo Runge oli esimene ka master vanusegrupis, järgnesid Erno Kaasik ja Toomas Mölder (Surfhouse). Grand masterite esikolmik oli järgmine: 1. Ivar Ots, 2. Andres Valkna ja 3. Alar Vettik. Noorte arvestuse võitis Tristen Erik Kivi (Saaremaa Surfiklubi) ja naiste parim oli Annika Valkna (Surfhouse).

Tulemused

Pildid – autor Johannes Kaju

Võistlust toetas Saaremaa Surfiklubi, Saare kohuke ja Eesti Purjelaualiit.

EMV üldarvestuse poodjumÜldarvestuse poodium

 

EJL võistluslitsentsi tekkelugu ja tutvustus.

Eesti Jahtklubide Liidu arengustrateegias 2013-2016 on Liidu liikmed soovinud, et EJL keskenduks oluliselt rohkem purjetamise eri distsipliinide paremale kajastamisele meedias. Selline soov on igati mõistetav: kõik spordialad konkureerivad omavahel alaga tegelejate ja ala toetajate osas. Konkurents läheb üha tihedamaks ning purjetamise positsioon ühiskonnas ja selle nähtavus meedias on kahtlemata olulised, saavutamaks selles konkurentsis edu. Ja kahtlemata on efektiivsem teha selliseid tegevusi koos, üle kogu Liidu.
Et rohkem teha, vajame enam tegijaid. Uute tegevuste tarvis on vaja suurendada Liidu võimekust täiendava tööjõu kaasamise teel. See aga tähendab, et peame üheskoos leidma ka täiendavaid rahalisi ressursse.
2014. aasta sügisesel Liidupäeval tegi EJL arenduskomisjon järgmised ettepanekud:

  1. Muuta liikmemaksu arvestuse süsteemi alates 2016. aastast.
  2. Viia sisse võistluspurjetaja litsents alates 2015 hooajast, mis oleks 15 eurot purjetaja kohta aastas ning nõutav oleks see Eesti meistrivõistlustel ja Muhu Väina regatil osalejatel. Litsentsiga kaasneb õnnetusjuhtumi kindlustus.
  3. Luua partnersuhete juhi ametikoht, parandamaks meediakajastust, sponsorsuhteid, kommunikatsiooni.

EJL juhatuse otsus liikmemaksu ja võistluspurjetaja litsentsi osas sündis 17.03.2015.
Alates 01.05.2015 töötab EJL-i juures osalise koormusega partnersuhete juht, mis võimaldab viia Liidu meedia- ja sponsorsuhted oluliselt paremale tasemele.
Võistluspurjetaja litsents on seotud purjetajaga. Kui üks inimene tegeleb mitme erineva purjetamise distsipliiniga, siis piisab ühest litsentsist.

Võistluslitsentsi nõue kehtib EJL EMV sarjas ka purjelauaklassidele Formula, RS:X ja Techno 293.

Võistluslitsentsi saab osta EJL koduleheküljel asuvast veebipoest: http://www.puri.ee/toode/voistluslitsents/

Kehtivat võistluslitsentsi omavate purjetajate nimekiri on avaldatud EJL kodulehel: http://www.puri.ee/voistluslitsentsid/


Veesõiduki valdaja vastutuskindlustuse pakkumine EJL-st

Eesti Jahtklubide Liidu poolt eelmisel aastal sõlmitud kindlustuspoliisi aastane periood saab täis 29. mail. Alates 29. maist on plaanis alustada uue aastase poliisiga. EJL-i poolt kindlustuse pakkumise eesmärgiks on võimaldada meie liikmetele turuhinnast paremat kindlustuse maksumust.
 
EJL kindlustusega liitumiseks palun saatke oma klubi või alaliidu (EPL) poolt kindlustust soovivate paatide nimekiri, täites vastavad lahtrid lingil olevas failis. Avalduse failis on kolm lehte: võistluspaadi vastutuskindlustus, võistluspaadi kaskokindlustus, treeneripaadi vastutus- ja kaskokindlustus.
 
Kõigi kindlustuste kehtivuspiirkond on Euroopa, võimalusega laiendada piirkonda või limiiti üksikute regattide jaoks lisatasu eest.
 
Kindlustuse liigid:
 
1. võistluspaadi- või purjelaua või treeneripaadi vastutuskindlustus
poliis limiidiga 50 000 eurot maksab 19,2 eurot
poliis limiidiga 1 milj. eurot maksab 45,2 eurot (Optimist 25,2 eurot)
poliis limiidiga 1,5 milj. eurot maksab 70,2 eurot
omavastutus on 10%, kuid minimaalselt 200 eurot juhtumi kohta. 
 
2. võistluspaadi- või purjelaua (v.a. Formula) kaskokindlustus
maksumus on 0,65% kindlustusväärtusest
omavastutus on 200 eurot juhtumi kohta.
 
3. treeneripaadi kaskokindlustus
maksumus on 2% kindlustusväärtusest
omavastutus on 320 eurot juhtumi kohta.


Kiirussõidu info.

EPL lehe kiirussõidu alamleht on tagasi. http://kiirussoit.purjelaualiit.ee/
Aastavahetusel ebaturvalise serveri tõttu kaduma läinud infot (spotid, tulemused, gps seadistused jm) püüab klassijuht aegamööda taastada. Seega varuge kannatust. Vahetu info jagamiseks saab kasutada kiirussõidu facebook grupi võimalusi.


Surfiõppest ja koolitusmaterjalist.

Surfiinstruktorite koolitusmaterjal on tänaseks kõigile kättesaadav. Materjali koostas meie kõige kogenum surfiinstruktor Epp Hunt. Nüüd on see Liidu ametlik koolitusmaterjal, millel on tänaseks juba 13-ne atesteeritud instruktori heakskiit. Soovitame tunnustatud koolitusmaterjali kasutada kõigil huvilistel, kindlasti ka atesteerimata koolitajatel. Lähiajal, kui kaanekujundus valmib, lisame õppematerjali lingi Liidu lehel koolitusega seotud lehtedele ja tekstidesse.

Surfiinstruktorite palvel tegime EPL avalehele surfikoolituse online-ankeedi lingi. EPL ühe keskse ankeedi kaudu saab surfihuviline edaspidi väga lihtsalt kontakti oma piirkonna atesteeritud surfiinstruktoriga.


Lähimate võistluste/ürituste eelinfo.

1 mai - 31 oktoober Hiiusurf Lahtised Purjelaua Lainesõidu EMV ja B-Liiga
26 - 30 mai Delta Lloyd Regatta, Eurosaf karikas
29 – 31 mai Lithuania Baltic Cup Raceboard, RS:X, T293 & Formula European Cup - NoR
juuni - august Baltic Freestyle Cup & vabastiili EMV & vabastiili B liiga
juuni - okt Ühepäeva kiirussõit - NoR
6 juuni SUP EMV 1.etapp - NoR, FB event
11 – 14 juuni Estonian Baltic Cup and Formula European Cup
20 - 21 juuni Harrastajate sarja avaetapp, Reiu/Kullipesa, FB event
20 - 27 juuni RS:X Euroopa MV & RS:X noorte Euroopa MV - NoR, soodusregistreerimise tähtaeg 1.juuni 2015


Vanemaid uudiskirju saab lugeda SIIT.
Copyright © 2015 Eesti Purjelaualiit, Kõik õigused kaitstud.