Copy
Sisukord:
  • Surfilaagri kutse tiimidele
  • Harrastajate sari avatakse sel nädalavahetusel
  • PapaSlalli kokkuvõte
  • NeiPryde Baltic Cup Eesti kokkuvõte
  • Ingrid Puusta MK etapil
  • SUP EMV etapi kokkuvõte
  • Mis on tulemas?


Kutse Tiimidele!


 
Laagripääsmeid saab osta www.surfilaager.ee
Kohtume Surfilaagris!Surfame suve avatuks!


Juba sellel nädalavahetusel, 20.-21. juunil,  toimub Reiu rannas Pärnumaal, surfarite hulgas tuntud ka kui Kullipesa, Eesti Purjelaualiidu võistluskalendrisse kuuluva FUN sarja 1.etapp. Kullipesa FUN`ile on oodatud võistlema kõik purjelaudurid, lohesurfarid ja aerulaual sõitjad. 

Fun-sarja fenomenaalsus on aastatega seisnud just sellest, et algajad sõidavad kõrvuti kogenud surfaritega ja kõigile on garanteeritud äärmiselt positiivne ja emotsionaalne võistluskogemus.

Eestlaste hulgas üha enam populaarsust koguv aerulaua võistlus paneb FUNi 1.etapil osalejate oskused proovile nii merel kui jõel. Reiu jõel antakse võistlusstart laupäeva õhtul Reiumaa Motelli juurest, kus toimub ka võistlejate majutumine, toitlustamine ja saun.
Kogu võistlusinfo on leitav ja võistlejate eelregistreerimine on avatud EPLi veebilehel http://purjelaualiit.ee/?p=11036 , samuti saab seda teha mõlema päeva hommikul Reiu rannas.
Rohkem infot  võistluse FB lehel  https://www.facebook.com/events/1595328874068800/

Jäta meelde! Kiprite koosolek on mõlemal päeval kell 11 ja esimene võimalik start kell 12.

Kõik on oodatud osalema, sest SURF on FUN!

 

PapaSlall I etapp peeti Pirital

Üle mitme aasta õnnestus tuulejumalaga kokkulepe sõlmida ja sai peetud unustamatutes oludes üks vägev Papasalli võistlus.
Teisipäevasel päeval oli Piritale võistlema tulnud 24 purjelaudurit ja esmakorselt ka 5 lohetajat.
Tuule tugevus oli 24- 30 knotsi, mis tõstis Tallinna lahel ülesse vägagi arvestatava tsoppi, mis ka mõnedele võistlejatele ületamatuks probleemiks osutus ning pärast korduvaid spin-oute ja katapulte olid nad sunnitud slaalom varustuse wavekate vastu vahetama või sootuks võistluse katkestama.

Kohtunikud Madis ja Viljar tegid täpset tööd ja kõik sujus nagu õlitatult ning kokku õnnestus teha 6 allatuule slaalomit, kus iga sõit kestis sirka 11 kuni 15 min.
Toimus üks üldine valestart ja tagasikutse ning Rollel õnnestus ka üks kord paar sekki näpata, mille järgnes tema sõidu tühistus.
Hiljem väike grill ja autasustamine.

Tänud toetajatele ja oleme valvel….
Ühel päeval, kuskil, puhub niikuinii!

Tulemused - purjelaud

Üldarvestus,
1 Erno Kaasik
2 Karl Erik Saarm
3 Toomas Mölder

Naised
1 Annika Valkna
2 Moonika Rull

Noored
1 Marcus Pertelson
2 Alfred Kalm
3 Rasmus Pertelson

Grand Master
1 Raoul Burmann
2 Ivar Ots
3 Andres Valkna

Lohe
1 Martti Ainola
2 Rauno Pikkor
3 Martin Valvur

Fotod - Katrin Merirand
Fotod - Tiit Aunaste

 

Eestlased noppisid NeilPryde Baltic Cup Eesti etapil kolm teist kohta

Tallinna lahel kallas terve päev vihma ja tuulekiirus ei olnud sõitude pidamiseks piisav, mistõttu said kõrgetasemelisel Estonian NeilPryde Baltic Cup purjelauaregatil otsustavaks reedel peetud tugeva tuule ja laupäevaste vaikse tuule sõitude tulemused. Nii Formula, Formula Kite, Raceboard kui ka Techno 293 klasside võidud läksid välismaale, kuid Eesti surfaritel õnnestus koju jätta kolme klassi hõbemedalid

Võistlustel osalevad 102 surfarit Eestist, Lätist, Leedust, Poolast ja Venemaalt olid pühapäeva hommikul küll lootusrikkalt Pirital kohal, kuid kell 10 valitses Pirital tuulevaikus ja sadas vihma. Tuule tõusmist oodati kaldal kuni kella 15ni, kui tuli vastu võtta otsus tuule puudumise tõttu tänaseks plaanitud sõidud ära jätta ja alustada parimate autasustamisega.

Formula klassis kuulutati võitjad reedel peetud viie sõidu tulemuste põhjal, kuna laupäeval oli selle klassi jaoks tuul liiga vaikne – alla 4m/s. Kuldmedali sai kaela Formula klassi maailma edetabeli juht Janis Preiss Lätist, olles võitnud kõik viis võistlussõitu. Teise koha vääriliselt esines Erno Kaasik seeriaga 2,3,4,8,3, mis andis punktiskooriks 12. Kolmanda koha sai lätlane Maris Birzulis 17 punktiga. Formula klassi parima naise auhinna võitis Marit Rüüsak.Formula noorte esikoht - Tristen Erik Kivi Noorte U20 vanusearvestuse esikohta ja üldarvestuse kõrge 5-nda koha saavutas Tristen Erik Kivi. Formulatele oli regatt Euroopa Karika osavõistlus, maailma edetabeli võistlus ja Eesti meistrivõistluste etapp.

Ka Formula Kite lohesurfiklassis, kus oli samuti võimalik tuulevaikuse tõttu võistelda vaid reedel, läksid regati tulemused maailma edetabeli arvestusse. NeilPryde Baltic Cup Eesti etapi võitis kõik viis reedest sõitu võitnud leedulane Viktoras Šeputa. Teise koha saavutas Ranno Rumm, kelle skooriks kujunes 8 punkti. Kolmanda koha sai Madis Kallas 13 punktiga.

Raceboard klassil õnnestus sõita kahel päeval. Võitis 8 sõidu tulemuste kokkuvõttes leedulane Vytautas Celesius 10 punktiga. Teise koha saavutas Rainer Kasekivi 15 punktiga ning kolmanda koha sai lätlane Kristaps Keidans 17 punktiga. Raceboard naiste arvestuse võitis Betti Vainküla.

RS:X klassi parim - Rainer KasekiviRaceboard ja RS:X naiste arvestuse parim - Batti VainkülaRaceboard klassi sees purjetanud olümpiaklassi RS:X regatt oli Eesti meistrivõistluste etapp. RS:X võistlusarvestuse esikolmiku moodustasid Rainer Kasekivi, lätlane Kristaps Keidans ja Marcus Pertelson. Naiste RS:X klassi parim oli Betti Vainküla, teisena järgnes Keit Järve ja kolmanda koha sai lätlanna Ketija Birzule.

Alla 13 aastased surfarid märgisKa Techno 293 purjelaua regatt oli Eesti meistrivõistluste osavõistluseks. Alla 17-aastaste klassis läksid kaks esimest kohta Poola purjelauasõitjatele. 8 sõidu tulemusel võitis Bartosz Pawlowski 9 punktiga, teisena järgnes Lidia Sulikowska 17 punktiga ja võrdsete punktidega kolmandaks tulnud Läti neiu Aleksandra Kaupa. Alla 15-aastaste konkurentsis võitis poolakas Jakub Sykula 41 punktiga lätlanna Annita Punte (78 punkti) ja poolaka Adam Zarnowski (92 punkti) ees. Alla 13-aastaste seas olid esikolmikus lätlased Matiss Punte (15 punkti), Jekabs Ceze (18 punkti) ja Valters Videnieks (21 punkti).

NeilPryde Baltic Cup sari lõppeb 24.-26. juulil Lätis Liepajas peetava võistlusega. Eesti meistrivõistluste sarjas on purjelauduritel ees veel üks etapp – 18.-20. septembril toimuv Tallinna Nädala regatt.

Estonian NeilPryde Baltic Cup’i korraldas Team Extreme koostöös Eesti Purjelaualiidu, Eesti Lohesurfiliidu ja Eesti Jahtklubide Liiduga. Estonian NeilPryde Baltic Cup’i läbiviimist toetavad Tarcona, Extreme Sport, Oxbow, NeilPryde ja Tähtreklaam.

ETV spordisaade 14.juuniiRegati kodulehekülg (tulemused, pildid, videod)

Formula tulemused.
Formula Kite tulemused.
Raceboard tulemused.
Techno293 tulemused.
Techno 293 U13 tulemused.

Purjelaualiidu fotogalerii, piltide autor Tõnis Kask.

 

Ingrid Puusta oli Weymouthi MK etapil kuues

ISAF Purjetamise Maailma Karika Weymouthi ja Portlandi etapil Suurbritannias purjetas Ingrid Puusta medalisõidus 5. kohale.

Ingrid Puusta ja treener Rickard MatthewIngrid Puusta (NYCS) finišeeris naiste RS:X klassi medalisõidus viiendana ja saavutas kokkuvõttes oma purjelauakarjääri seni parima 6. koha. Ingrid võttis regati kokku sõnadega „Täna purjetasin tõeliselt põnevas medalisõidus, kus finišeerusin napilt austraallanna ees, siiski mitte piisavalt kaugel et teda kokkuvõttes edestada kus jäin ühe punkti kaugusele. Suurepärane regatt minu jaoks.”
Esikoha võitis itaallanna Flavia Tartaglini britt Bryony Shaw ja soomlanna Tuuli Petäjä-Sireni ees. Medalisõitu liidrina läinud britt Isobel Hamilton tegi raja läbimisel vea ja diskvalifitseerimine jättis ta kokkuvõttes neljandaks.

Weymouthi ja Portlandi MK etapi kodulehekülg ja tulemused: http://www.sailing.org/worldcup/regattas/weymouthandportland_2015.php

Facebook’i sait: Ingrid Puusta on the road to Rio 2016

Purjetamise Maailma Karika kodulehekülg: http://www.sailing.org/worldcup/home.php

ISAF Maailma edetabelis tõusis Ingrid surfikariääri kõrgeimale 18-ndale positsioonile.


Roland Mik võitis aerulaua EMV etapi

Jõksi järvel toimusid 6. juunil Aerulaua ehk SUP Eesti Meistrivõistlused 2015 I etapp.
Osa võtma oli tulnud 20 osalejat, neist 2 lätist.
Väga mõnusa ilmaga viidi läbi 500m spindi distantsid koos eelsõitudega ning peale mõnusat suppi ja pirukaid pikk 5000m maratonidistants.

Tulemused:“Unlimited” ehk vabaklassi poodium

“Unlimited ” klass
1. Roland Mik
2. Marcus Pertelson
3. Rauno Pikkor

“Unlimited” naised
1. Betti Vainküla
2. Annika Valkna
3. Marit Rüüsak

poodium“Unlimited” ehk vabaklassi poodium

“Unlimited” klassi naiste arvestuse poodiumSurf SUP klass
1. Marit Rüüsak
2. Karel Keldu
3.Toomas Kõuts

Surf SUP naised
1. Marit Rüüsak
2. Eva Mari Mahhov
3. Merike Ingver

fotod: Penny

“Unlimited” klassi naiste arvestuse

SUP EMV – Jõksi etapp ei oleks saanud kuidagi toimuda ilma meie kallite toetajateta: Surfhouse, Kanepi vallavalitsus, Pirita Surfiklubi, KARNI ehk ARKE Lihatööstus AS ja Eesti Purjelaualiit.


Lähimate võistluste/ürituste eelinfo.

1 mai - 31 oktoober Hiiusurf Lahtised Purjelaua Lainesõidu EMV ja B-Liiga
juuni - august Baltic Freestyle Cup & vabastiili EMV & vabastiili B liiga
juuni - okt Ühepäeva kiirussõit - NoR
20 - 21 juuni Harrastajate sarja avaetapp, Reiu/Kullipesa, FB event
20 - 27 juuni RS:X Euroopa MV & RS:X noorte Euroopa MV - NoR
3 - 5 juuli Aloha kite callenge
10 - 12 juuli Eestimaa suvemängud, info: www.joud.ee
11 - 12 juuli Harrastajate sarja II etapp, Võsu
11 juuli Tondisaare maraton
11 - 18 juuli RS:X noorte MM, Gdynia NoR, soodusregistreerimine kuni 27. juuni
16 - 19 juuli Surfilaager, sh SUP EMV II etapp
24 - 26 juuli NeilPryde Baltic Cup finaaletapp, Liepaja
25 juuli - 1 aug Techno 293 Euroopa MV, Liepaja, soodusregistreerimine kuni 20. juuni
25 - 26 juuli Vormsi Surfipäevad, info Kristasurf.ee


Vanemaid uudiskirju saab lugeda SIIT.
Copyright © 2015 Eesti Purjelaualiit, Kõik õigused kaitstud.