Copy

Baltic Cup Eesti etapp toimub 17 - 19 juuni Pirirtal!


Tegemist on mitme klassi rahvusvahelise suurvõistlusega. Näiteks Formula ja lohe klassis jagatakse lausa maailma edetabeli punkte. Kuid samas on see ka Eesti siseselt väga tähtis võistlus, kuna enamus klassidele on see Eesti meistrivõistluste etapp.
Baltic Cup ametlik lehekülg on: http://event.extreme.ee/
Võistluse juhendi leiab SIIT ja eelregistreerimine avatud SIIN.


Harrastussurfarite võistlussarja FUN 2016 liidrid on Helle Väin ja Aivar Kajakas

Põnev fun-nädalavahetus Pärnumaal Reiu rannas oli harrastajate 4-etapilisele FUN-võistlusele avalöögiks. Kohale tuli tubli 36 tulihingelist surfisõpra. Kaks võistluspäeva pakkus võistlejatele ja korraldajatele otsast otsani võistlustingimusi, esimese päeva rajutuul ja vihmasadu asendus teisel võistluspäeval päikesepaistelise surfituulega. Võistlus lõppes rõõmsate nägudega ja rahule jäid kõik, sest uus kogemus oli keeruliste olude ja iseendaga võideldes kätte võidetud.

Kui esimesel päeval olid slallimeeste tingimused ja pisut enamgi, ning head sõitu tegi Andres Kask ja naistest Katrin Sula, siis teine päev soosis formulaklassi võistlejaid, kuigi omad võimalused olid ka slaalomlaudadel võistlejatel.

Eriti hea minek oli Aivar Kajakal, kes võitiski üldarvestuses FUN-sarja 1.etapi Raivo Saarm’i ja Meelis Uustalu ees. Ülipõnev võitlus käis aga naiste esikolmikus, kus esimest ja kolmandat kohta jäi lahutama vaid 3 punkti. Teise päeva üliheade sõitudega võitis liidrisärgi Helle Väin, teiseks tuli Katrin Sula ja kolmandaks sõitis Cerly Aulik. Noorte U20 arvestuses võitis suurepärase etteastega 13 aastane Frank Ervin, kes esimesel päeval koguni ühes sõidus kolmandaks tuli. Teine oli järelkasvu arvestuses Marili Ringo.

Piraat.ee eriauhinna kiireimale surfarile võitis Aivar Kajakas, kelle 1. päeva 2 sekundi max kiirus oli 52 km/h.

Mõlemal päeval toimus ka SUP ehk aerulaua võistlus. Laupäeva õhtul võisteldi Reiumaa Motelli juures Reiu jõel, kus toimus 3 põnevat sprindistarti. Lõplik paremusjärjestus pandi paika aga pühapäeva pärastlõunal tuulisel merel lainetega võideldes.

Meeste esikolmik aerulaual oli Rauno Pikkor, Mati Link ja Valde Viiding. Naistest võitis kindlalt Cerly Aulik, Katriin Saarep’i ja Helle Väin ees.

Maiuspalana loositi kõikide võistlejate vahel välja maailmas väga tunnustatud ja nõutud Z-uim, mille õnnelikuks omanikuks sai Roland Kadakas.

Uuendusena on 2016 aasta FUN-sarja parimate sõit hästi jälgitav ka pealtvaatajatele, sest 1.etapi tulemuste põhjal stardivad võitjad 2.etapil Võsus Roxy ja Quiksilveri poolt välja pandud liidri-särkides.

Tulemused: purjelaud, SUP (aerulaud).
Etapi facebook event.

Piltide autor Katrin Merirand.

Õnnitleme kõiki võitjaid, täname osalejaid, suurepäraseid kohtunikke ning häid toetajaid ja koostööpartnereid.

FUN-sarja 1.etappi ehk Kullipesa FUN’i toetasid Roxy, Quiksilver, Z-Fins, Maxwave, Tahkuranna vald, Magnum, Eesti Purjelaualiit, Reiumaa Motell ja Pajo Print.


2018 Noorte Olümpia

Brigita Viilop, Nanjing 2014Noorte Olümpiat peetakse iga nelja aasta tagant, kaks aastat enne või pärast suuri Olümpiamänge. Järgmine Noorte Olümpia toimub 2018 Buenos Aireses, Argentiinas. Osalemiskutse saab olümpiale traditsiooniliselt 100 noorpurjetajat, kellest seekord koguni 48 on purjelaudurid, täpsemalt 24 poissi ja 24 tüdrukut. Tundub et purjelaud on Noorte Olümpial tõusnud lausa põhialaks. Võistlusklassiks on Techno 293 ja vanusegrupiks määrati U19, mis tähendab et olümpiale kandideerivad tänased U17 poisid ja tüdrukud. Varustusena kasutatakse ilmselt Techno Plus paketti - 8.5m2 taglast ja tavapärasest pisut suuremat uime.

Eesti purjelaudurid on osalenud kahel viimasel Noorte Olümpial - Nikita Rom 2010 Singapuris ja Brigita Viilop 2014 Nanjing. Mõlemad noored saavutasid kena 15-nda koha.

2018 Noorte Olümpia vaates oleks U17 noortel võibolla mõistlik osaleda 17 - 22 juuli Techno Plus EM-il, mis toimub vahetult enne Techno 293 EM-i ja samas kohas, Sopotis. Seega Techno Plus EM-il osalemine tähendaks suhteliselt väikest lisakulu, kuid saadud kogemus kindlasti väärib seda. Plus EM-il võib kasutada nii 7,8m2 kui 8,5m2 suuruseid taglaseid. Soovi korral saab varustust kohapealt rentida, vähemalt seni on saanud. Techno Plus EM soodusregistreerimine lõppeb 17. juuni. Hiljem hind tõuseb.
 

Kindlustussertifikaadid

Nüüd on ingliskeelsed kindlustusserifikaadid puri.ee e-poes üleval iga vastava kindlustustoote lingi all. Sealt saavad purjetajad sertifikaadi alla laadida ja regatil ette näidata.

Kahjudest teatamine:
Kahjuteade tuleb saata  asta@marks.ee  ja  ott@puri.ee
Teate sisu:
mis juhtus,
fotod,
orienteeruv kahju suurus
kontaktisik kellega saab kindlustusselts suhelda.

Kindlustuse valikutest oli juttu eelmises uudiskirjas ja EPL lehel.


Aastaraamat Surf16 liidu lehel.

Surfi aastaraamatut saab edaspidi Liidu kodulehel lehitseda. Ajakiri asub meedia rippmenüüs.

2016 Surfi aastaraamatu koostas Krista Karik ja kujundas Kristel Vettik. Tänud Teile!
Sügav kummardus ka ajakirja sponsoritele:
Fansurf
Extreme Sport
Surfhouse
Printeye
Omaraamat
Wissa 2016
ja Eesti Purjelaualiit.


Lähimate võistluste/ürituste eelinfo

Kiirussõidu (GPS 5x10sek) etapp kestab kuni 27 nov. NoR
Hiiusurf Ristna Wave Classic EMV ja B-liiga võistlus toimub sobivate tingimuste korral kuni 31.okt, info EPL lehel. EMV NoR ja B-liiga NoR
Slaalomi EMV ja harrastajate sarja võistlus toimub paaripäevase etteteatamisega kuni 31.okt, info EPL lehel. NoR
1 - 30 juuni   Baltic Freestyle Cup Estonia & EMV
1 juuni - 31 aug   Vääna Wave Classic EMV ja B-liiga
11 - 12 juuni   Fun sarja I etapp, Reiu NoR
17 - 19 juuni   Est Baltic Cup (Formula, RS:X ja Techno293 EMV etapp) NoR, http://event.extreme.ee/
2 - 3 juuli   Fun sarja II etapp, Võsu
2 - 9 juuli   RS:X EM ja noorte EM, Helsingi NoR, registreerimise tähtaeg 24 juuni
7 - 10 juuli   SURFILAAGER
16 juuli   SUP EMV II etapp, Võru
17 - 22 juuli   Techno Plus Euroopa MV, Sopot, NoR, soodusregistreerimine kuni 17 juuni
23 - 30 juuli   Techno 293 Euroopa MV, Sopot, NoR, soodusregistreerimine kuni 24 juuni
30 - 31 juuni   Fun sarja III etapp, Hiiumaa
6 aug   Aegna Maraton


Surfilaagri mentorvõistlus - Kane’s Surf Challenge

2016 Surfilaagri mentorvõistluse nimi on Kane’s Surf Challenge, mille raames hakkavad tippsurfarite käe all surfi õppima kuus tuntud inimest. Lisaks Getterile ja Priidule astuvad lauale Teele Viira, Mart Müürisepp jt., et Surfilaagris lõppvõistlusel osavaim välja selgitada.

Esimesel treeningul Pirita Surfiklubis prooviti esmakordselt sõita SUP-i ehk aerulauaga, et vee peal tasakaalu harjutada. “Alguses oli püsti laual tasakaalu hoida üsna uus tunne, kuid peagi tundsin ennast väga hästi,” kommenteeris esimest treeningut Priit Pius, kes treeningu lõpus seisis laual juba pea peal. Ka teiste osalejate emotsioon oli positiivne ning oodatakse uusi surfitunde.

Osalejateks on rõõmsameelne Getter Jaani, muusikamaailmas üsna värske, aga tõusev täht Carine Jessica Kostla, loomulikult elavaloomuline Teele Viira ning näitlejana kuulsust kogunud Priit Pius. Samuti võttis väljakutse vastu Mart Müürisepp ning oma oskusi hakkab näitama ka elustiiliblogija Iti-Pätrik Järve.

Surfilaagri peakorraldaja Helen Unti sõnul väärivad tähelepanu ka õpetajad: „Mentorite hulgas on näiteks maailmameister Karl-Erik Saarm ja Eesti kiireim naissurfar Annika Valkna, kes suudab purjelauaga sõita lausa 78 km/h.“ Lisaks neile kahele juhendavad võistlejaid suure kogemusega Aivar Kajakas, Timo Runge, Raoul Burmann ning freestyle-mees Kristjan Kiisk.

Kanes Surf Challenge on Surfilaagri korraldatud uus võistlusformaat, kus Eesti staarid õpivad Eesti parimate surfarite juhendamisel Pirita Surfiklubis purjelauaga sõitma. Osalejate koolitamine toimub juunis. Võistlema hakatakse Surfilaagris 9. juulil.

Võistluse fotod ja videod on leitavad #kanessurf hashtagiga Instagramis, Facebookis ja kodulehel.

Kane’s Surf Challenge fotogalerii, autor Kristian Kruuse.

Surfilaagri festivalipassid on müügil! Mis võiks üldse olemise veel suvisemaks muuta, kui päris enda Surfilaagri pass ja teadmine, et 7-10 juuli veedad Sa parimate sõpradega Roosta rannal!


PS! Vanemad uudiskirjad leiab EPL lehel Meedia alt rippmenüüst.
Copyright © 2016 Eesti Purjelaualiit, Kõik õigused kaitstud.