Copy

SUP EMV 2.etapp toimub 16.juuli Võrus, Tamula järvel

Võistlusteade (NoR): http://purjelaualiit.ee/juhendid/2016/Sup/sup-2etapp_2016_nor.pdf

Eelregistreerumine internetis on avatud 15. juulini (lukku läheb kell 18:00): https://goo.gl/BqxDEv
Hetkeseisuga on eelregistreerunud võistlejaid Eestist, Lätist ja Soomest. Järelregistreerumine ehk osavõtuavalduse täitmine võistluspaigas on võimaik võistluspäeval lisatasu eest (+5 EUR).

Võistlusstaabi leiateTamula rannabangalo alalt.

Ajakava:
11:00-12:00 registreerunute kohaloleku kinnitamine ja järelregistreerumine staabis
12:15 Kiprite koosolek
12:30 Aerulaua võistluste start
ASAP Autasustamine

Ürituse Facebook event: https://www.facebook.com/events/1559769397661677/

Distantsid:

SUP EMV 2. etappi korraldab Roosisaare Surfiklubi ning toetab Võru vald. Auhinnad parimatele paneb välja MariTelk.

SUP EMV 2016 koosneb 3-st etapist:
1. Pirita Surfiklubis 14. mai
2. Võrus Roosisaare Surfiklubi 16. juuli
3. Pirita Surfiklubi 20.august

EMV hetkeseis peale esimest etappi: EMV I etapp, Pirita

16. juuli toimub Võrus Tamula rannas veel üritusi:
Silja Sport Cup rannajalgpallis (16.-17. juuli)
Olavi Ruitlase ja Tarmo Tagametsa suvelavastus „Vee peal“ (20:00, Rannabangalos)
Rannajalgpalli afterparty koos ansambliga "Pööloy Gläänz" (22:00, Rannabangalos, tasuta).
 

Lainesõidu võistlusteade

Vääna Wave Classic on üks kaheosalisest Eesti meistrivõistluste etapist lainesõidus.
Praeguste prognooside põhjal toimub võistluse 1.etapp 16-17 juuli, Vääna-Jõesuus.Kategooriad:
A liiga - naised ja mehed – NoR
B liiga - mehed – NoR
 
Eelregistreerimine:
https://goo.gl/dl1akx

Rohkem infot ürituse FB eventist: https://www.facebook.com/events/1629458974035126/
Korraldajad: Teamvosa ja Surfikool


Ingrid Puusta lõpetas RS:X EM-i tubli 6. kohaga

RS:X purjelaua täiskasvanute ja juunioride Euroopa meistrivõistlused peeti 2.-9. juuli Helsingis. Meie parim purjelaudur Ingrid Puusta saavutas Euroopa meistrivõistlustel 6. koha. Ingridi väiksemad õnnestumised olid tiitlivõistluse 1 sõiduvõit ja medalisõidu kolmas koht.Betti Vainküla (TPLK/TE) lõpetas finaalsõidu 42na ning lõpetas regati üldkokkuvõttes 45. positsioonil ja Euroopa meistrivõistluste arvestuses 40na. Keit Järve (NYCS) sai täna 46. resultaadi ning lõpetas regati 49. asetusega, Euroopa meistrivõistluste arvestuses 43. kohaga. Euroopa meistriks krooniti prantslanna Charline Picon poolatar Zofia Noceti-Klepacka ja venelanna Stefania Elfutina ees.

Marcus Pertelson (TPLK) lõpetas regati meeste RS:X üldkokkuvõttes 63. kohaga. RS:X Euroopa meistriks purjetas prantslane Thomas Goyard, teiseks tuli britt Kieran Holmes-Martin ja kolmandaks poolakas Pawel Tarnowski.

RS:X noorte klassis lõpetasid meie poisid järgmiste tulemustega:
56. Roomet Riho Pung (TPLK)
59. Alfred Kalm (TPLK)
60. Aarto Pihlapuu (TPLK)
62. Rasmus Pertelson (TPLK)
RS:X noorte Euroopa meistriks tõusis prantslane Titouan Le Bosq, teiseks tuli iisraellane Tal Zadok ja kolmandaks hollandlane Sil Hoekstra.

EM-i kodulehekülg ja tulemused: http://www.rsxclass.com/europeans2016/

Meie sportlaste osalemist EM-il toetas Eesti Purjelaualiit.
 

Eestlased Baltic Cup-il poodiumil

2016 Baltic Cup finaaletapp peeti Lätis, Liepajas. Võistlus langes seekord mitme surfi suursündmusega samale nädalavahetusele, mistõttu osalus oli tavapärasest pisut tagasihoidlikum. Kuid enamus favoriite oli kohal, sest augusti alguses peetakse ju samades vetes Formula Euroopa Meistrivõistlused.Formula klassis võitis Baltic Cup Läti etapi lätlane Janis Preiss. Tubli teise koha saavutas John Kaju (Saaremaa Surfiklubi) ja kolmandaks tuli Rytis Jasiunas Leedust. Kogu sarja võitis Janis Preiss, teiseks tuli John Kaju ja kolmandaks Janis Rencis Lätist. Igati väärika tulemuse saavutas ka Erno Kaasik, kes Lätis oli 6. ja sarja kokkuvõttes 7. Meie noored formulistid Läti etapil ei osalenud, kuid sarja kokkuvõttes poiste kõrged positsioonid säilisid. U20 esikoha saavutas Karl-Erik Saarm ja kolmanda koha Tristen Erik Kivi.

Baltic Cup Formula klassi tulemused: Läti etapp ja sarja koond.Techno 293 klassis osales eestlastest finaaletapil Raul Mihkel Anton, kes saavutas U17 poiste seas neljanda koha. Sarja kokkuvõttes säilitasid eestlastest väljapaistvad positsioonid U15 vanusearvestuse tüdrukud. Esimese koha saavutas Lola Maria Pärna, teise Marili Ringo ja kolmanda koha Margaret Kalm. Kõik tüdrukud on Tallinna Purjelauakooli noored. Poistest säilitasid kõrged positsioonid vennad Schneiderid. Daniel Schneider saavutas U15 vanusearvestuses kolmanda koha ja Gregor Schneider tuli U17 seas kolmandaks. Poisid on samuti Tallinna Purjelauakooli noored.

Baltic Cup Techno293 klassi tulemused: Läti etapp ja sarja koond.Purjelaua olümpiaklassis RS:X saavutas sarja esikoha leedukas Karolis Zakauskas. Teise koha saavutas Rainer Kasekivi (TPLK) ja kolmanda koha Marcus Pertelson (TPLK). Naiste arvestuse võitis Ingrid Puusta (NYCS), järgnesid Keitija Birzule Lätist ja Keit Järve (NYCS). U19 vanusegrupi parimaks tuli Roomet Riho Pung (TPLK). Teist ja kolmandat kohta jäid võrdsete punktidega jagama Keitja Birzule ja Rasmus Pertelson (TPLK).

Baltic Cup RS:X koond.

Lohede Formula Kite klassis saavutas finaaletapi esikoha ja sarja võidu Madis Kallas.

Baltic Cup Formula Kite klassi tulemused: Läti etapp ja sarja koond.


Harrastussurfarite FUN sarja 2.etapp peeti Võsul

Harrastussurfarite FUN sarja 2.etapp peeti möödunud nädalavahetusel Võsul. Vaatamata vaheldusrikkale ilmale ja mõõdukatele tuuleoludele osales etapil rekordarv osalejaid, 38 võistlejat. Võistluste korraldaja Eru Surf Team pakkus osalejatele ja kaasaelajatele kena sportliku nädalavahetuse. Purjelaua klassidele peeti kahe päeva jooksul 8 sõitu ja aerulaua klassis 3 sõitu. Võistlejad said erinevates tuuleoludes proovida erinevat varustust ja laupäeva päike andis kõigile kena jume. Toredad kokad toetasid hea söögiga üldist meeleolu.

Võsu etapi purjelaua üldarvestuse esikoha võitis Aivar Kajakas Raivo Saarm’i ja Boris Ljubtsenko ees. Kahe etapi kokkuvõttes jätkab liidrina Aivar Kajakas, järgnevad Raivo Saarm ja Andres Valkna.

Naiste arvestuse võitis Võsu etapil Cerly Aulik. Teise koha saavutas Lola Maria Pärna ja kolmandaks tuli Helena Lindström. Sarja kokkuvõttes jätkab liidrina Cerly Aulik, järgnevad Helle väin ja Katrin Sula.


Master vanusearvestuse esikoht kuulus Võsul Aivar Kajakale. Teine oli Otto Schneider ja kolmas Cerly Aulik. Sarja kokkuvõttes juhib arvestust Aivar Kajakas, teine on Meelis Uustalu ja kolmas Valde Viiding.

Grand Masterite vanusearvestuse võitis Võsu etapi Raivo Saarm. Järgnesid Andrus Jõgi ja Andres Valkna. Sarja liider on Raivo Saarm, teisel kohal on Andres Valkna ja kolmas Andrus Jõgi.

Noorte U20 vanusearvestuse võidu noppis Võsul Renar Roolaht. Teiseks tuli Daniel Schneider ja kolmandaks Lola Maria Pärna. Sarja kokkuvõttes juhib samuti Renar Roolaht. Teist kohta hoiab Frank Ervin ja kolmas on Daniel Schneider.
Noorima osavõtja auhinna sai Margaret Kalm (12 a.). Margaret suutis korrektselt läbida koguni seitse sõitu kaheksast.


Võsu etapi purjelaua klasside parimad olid:
Suur Funboard – Aivar Kajakas
Väike Funboard – Ville Mart Volar
Svertlaud – Boris Ljubtsenko

Aerulaua klassis peeti Võsul kaks sprindi starti ja maraton. Ühe sprindi ja maratoni sõidu võiduga saavutas etapi esikoha Mati Link. Teiseks tuli Valde Viiding ja kolmandaks Andres Valkna. Parim naine oli Cerly Aulik. Sarja kokkuvõttes on arulaua klassi liider Mati Link. Järgnevad Valde Viiding ja Rauno Pikkor. Naiste arvestuses juhib sarja Cerly Aulik.

FUN sarja 2.etapi (Võsu) tulemused – purjelaud, aerulaud.
FUN sarja koondtulemused – purjelaud, aerulaud.

FOTOD:
Eru Surf Team, (autorid Tom, Ivica): https://goo.gl/photos/dH2SWjDSMgduAGiJ7
Kristel Pulges (autor): https://goo.gl/UT7TM6

Täname kõikide osalejate poolt Eru Surf Teami ladusa võistluskorralduse, kokkasid maitsvate toitude ja Cerlyt toredate loosimütside eest. Võistluse turvalisuse eest seisis hea Käsmu Vabatahtlik Merepääste ja hubast laagriplatsi pakkus Lepispea Kämping.

Harrastajate FUN sarja 2.etappi toetasid Eru Surf Team ja teised:

FUN sarja kolmas etapp peetakse 30.–31.juuli Hiiumaal ja sarja finaaletapp toimub 27.–28.august Saaremaal, Nasvas.


Surfilaagri võistluste tulemused

2016 Surfilaagrit õnnistati väga erinevate tuuleoludega. Laager algas pisut hirmutava tormiga, kuid see sobis igati lainesõitjatele ja lohe Big Air fännidele. Reedene keskmisest tugevam tuul tõi naeru näole Papaslalli ja Ladies Surf osalejatele. Laupäev oli mõõduka tuule päev. Stardid anti tervele reale SUP võistlustele, sealhulgas ka surfikoertele.

Õhtu naelaks oli Kane's Surf Challenge, milles Eesti staarid olid valmis üksteisele koha kätte näitama, purjelaudadel. Kõik staarid olid paari nädala jooksu personaalsete surfimentorite abil omandanud mõned vee peal edasiliikumise nipid. Märgid olid vees ja tuli minna. See tundus uskumatu, aga kõik staarid läbisid distantsi korrektselt. Priit Pius esimesena, Teele Viira napilt teine. Tänaseks on see kõik hea mälestus ja nii mõnelegi erakordne surfikogemus. Kõik Surfilaagri võistluste tulemused on kirjas SIIN.


Lähimate võistluste/ürituste eelinfo

Kiirussõidu (GPS 5x10sek) etapp kestab kuni 27 nov. NoR
Hiiusurf Ristna Wave Classic EMV ja B-liiga võistlus toimub sobivate tingimuste korral kuni 31.okt, info EPL lehel. EMV NoR ja B-liiga NoR
Slaalomi EMV ja harrastajate sarja võistlus toimub paaripäevase etteteatamisega kuni 31.okt, info EPL lehel. NoR
1 - 30 juuni   Baltic Freestyle Cup Estonia & EMV
1 juuni - 31 aug.   Vääna Wave Classic EMV ja B-liiga
13 - 16 juuli   EFTP (vabastiil), Lanzarote
16 juuli   SUP EMV II etapp, Võru, Tamula järv, NoR
17 - 22 juuli   Techno Plus Euroopa MV, Sopot, NoR
23 - 30 juuli   Techno 293 Euroopa MV, Sopot, NoR
23 - 24 juuli   Vormsi Surfipäevad, FB event.
30 - 31 juuni   Fun sarja III etapp, Hiiumaa
6 aug.   Aegna Maraton
8 - 13 aug.   Formula EM & Liepaja Festival Techno Cup, NoR, soodusregistreerimise tähtaeg 31 juuli.
8 - 15 aug.   Rio 2016 Olympic Sailing Competition RS:X
13 - 14 aug.   Senior Cup, Andineeme
20 aug.   SUP EMV III etapp, Tallinn, Pirita Surfiklubi
4 - 9 sept.   PWA World Cup Slalom, Taani
5 - 10 sept.   Formula MM (Y,M,W), Kreeka, NoR, soodusregistreerimise tähtaeg 5 august.
16 - 18 sept.   Tallinna Nädal & EMV
17 sept.   Mohni Retk IX

 

PS! Vanemad uudiskirjad leiab EPL lehel Meedia alt rippmenüüst.
Copyright © 2016 Eesti Purjelaualiit, Kõik õigused kaitstud.This email was sent to tonis.surf@gmail.com
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Eesti Purjelaualiit · Merivälja tee 1 · Tallinn 11911 · Estonia

Email Marketing Powered by MailChimp