Copy

Tallinna Nädala regatt toimub 16.-18. september

Tallinna Nädala regatt on EMV finaaletapp purjelauaklassidele Techno 293, RS:X ja Formula.

Osavõtumaksu soodustus kehtib kuni 12-nda septembrini.

Slaalomi võistlussarja kolmas etapp peeti Pirital

Purjelaua slaalomi kolmas etapp peeti 15-20 sõlme tugevuse läänetuulega Pirital. Eesti Meistrivõistluste arvestuses osales 24 võistlejat ja harrastajate Fun slaalomis 12 surfarit.

Võistlustingimused olid kogu võistluspäeva jooksul väga soodsad. Päike paistis ja vesi oli suviselt soe. Tuul puhus stabiilse suuna ning tugevusega ja laine oli slaalomi tiitlivõistluste vääriliselt kõrge. Peeti seitse pikka võistlussõitu, mis päeva läbisõiduks tegi võistlejale ca 90 km.

EMV sarjas on kokku peetud 22 võistlussõitu. Kolme etapivõiduga juhib kindlalt John Kaju. Teist positsiooni hoiab Erno Kaasik ja kolmas on hetkel Roland Mik (Surfhouse). Kuid vaid 0,6 punkti kaugusel neljas on Timo Runge. Naiste liidrina jätkab Brigita Viilop ja parim noor on Tristen Erik Kivi.

EMV sarja koondtulemused (3 etappi)

Harrastajate ehk Fun slaalomi kolmanda etapi parimate punktisummad jäid viiki. Esikoha saavutas Meelis Uustalu (Gun Sails Team), määravaks sai parem mahaarvamisele kuuluv sõit. Teise koha saavutas noor Marcus Pertelson (TPLK). Kolmandaks tuli Otto Schneider (Hang Loose), kes vaid 0,3 punktiga edestas valitsevat talisurfi kiirussõidu maailmameistrit Tõnis Salong’i.

Fun slaalomi naiste järjestus oli sama mis EMV arvestuses. Võitis Õnnela Urb, teine oli Helle Väin ja kolmas Triin Toming. Master vanusearvestuse võitis Meelis Uustalu, järgnesid Otto Schneider ja Tõnis Salong. Parim Grand master oli Alar Vettik Helle Väin ja Koit Teder ees. Parim noor oli Marcus Pertelson.

Fun slaalom 3.etapi tulemused

Fun slaalomi sarjas on samuti peetud 22 võistlussõitu. Liidripositsiooni hoiab Meelis Uustalu. Teiseks tõusis Tõnis Salong ja kolmas on Brigita Viilop. Brigita pidi seekord rahvusvahelise tiitlivõistluse tõttu Eesti etapi vahele jätma, kuid eelnevate etappide head tulemused hoiavad teda liidripositsioonil nii naiste kui noorte arvestuses.

Fun slaalom koondtulemused (3 etappi)

Pildid (II etapp) – autor Raul Harro

Slaalomi sarja finaaletapp on kavas paari nädala pärast. Sarja eestvedaja on Eesti Purjelaualiit, toetajad Eesti Jahtklubide Liit ja Pirita surfiklubi.

2016 Fun sarja võitjad on Aivar Kajakas ja Cerly Aulik

Purjelaua harrastajate FUN sari koosnes neljast etapist. Läbi suve toimusid etapid Reius, Võsul ja Kärdlas. Võistlusklassideks olid purjelaud ja populaarsust koguv aerulaud (SUP).

2016 FUN sari koosnes 40-st purjelaua ja 14-st aerulaua klassi stardist. Purjelaua klassis võidutsesid sarja kokkuvõttes pigem vaiksemate tuulte spetsialistid. Üldarvestuse esikoha saavutas Aivar Kajakas (Team Mahe). Kahel viimasel aastal sarja võitnud Raivo Saarm (Team Jahe) pidi seekord leppima teise kohaga. Üldarvestuse kolmandaks tuli nii vaiksemates kui tugevamates tuultes häid kohti näidanud Andres Valkna (Team Jahe). Naiste arvestuses võitis hooaja Cerly Aulik. Teiseks tuli Helle Väin ja kolmandaks Tallinna Purjelauakooli tüdruk Helena Lindström. Noorte seas võitis FUN sarja Renar Roolaht. Teise koha saavutas Frank Ervin (Team Extreme) ja kolmandaks tuli Helena Lindström (TPLK).

SUP klassis saavutas FUN sarjas esikoha teist aastat järjest Mati Link. Teise koha saavutas Valde Viiding ja kolmanda Boris Ljubtšenko. Konkurentsitult parim naisaerulaudur oli Cerly Aulik. Teiseks tuli Helle Väin ja kolmandaks Lii Vilms.

FUN sarja koondtulemused – purjelaud ja aerulaud.

2016 SUP Eesti meistritiitlid võitsid Marcus Pertelson ja Betti Vainküla

Läbi hooaja toimus kolm aerulaua EMV etappi, neist kaks Tallinnas ja üks Võrus, Tamula järvel.

2016 meistritiitli võitis noor tõusev täht Marcus Pertelson (TPLK). Teise koha saavutas eelmise aasta meister Roland Mik (Surfhouse) ja kolmanda Rauno Pikkor (Team Extreme). Naistest võitis oma teise meistritiitli Betti Vainküla (Team Extreme). Teiseks tuli Crly Aulik (Team Tahe) ja kolmandaks Brigita Viilop (TPLK).

Harrastajate järjestus sarja kokkuvõttes oli järgmine. Võitis Tarmo Tamm (Team Mahe), teiseks tuli Tõnis Metstak (Sunlowers) ja kolmandaks Boris Ljubtšenko (Eru Surf Team). Naistest võitis Tiina Loodus (Surfhouse), Pritta Paadik ja Lii Vilms (Team Tahe) ees. Kahel viimasel etapil osales võistlustules ka üks noor vapper tüdruk, 10-aastane Katriina Metstak, kes läbis vapralt kõik distantsid.

Pildid – autor Raul Harro
Video – autor Teamvosa
EMV sarja koondtulemused

John Kaju saavutas Formula EM-il seitsmenda koha

Formula klassi lahtised Euroopa meistrivõistlused toimusid Lätis. Võistlustingimused olid tormised, tuul puhus kohati kuni 13 m/s, mistõttu enamus sõite peeti Liepaja muulide vahel. Vaid paariks päevaks nädala keskel viidi sõidud avamerele, Ljepaja teada-tuntud suurtele lainetele. Võistlustel osalesid kaheksa riigi esindajad. Eestlasi esindasid meie noorema põlvkonna formulistid.

Rasketes tingimustes peetud võistluse poodiumile pääsesid eranditult ülikogenud vanameistrid. Euroopa meistritiitli võitis austraallane Steve Allen. Teise koha saavutas Michal Polanowski Poolast ning kolmandaks tuli Janis Preiss Lätist. Parima eestlasena saavutas kõrge seitsmenda koha John Kaju. Tristen Erik Kivi saavutas 11-nda koha ja Karl-Erik Saarm 15-nda koha. Kivi ja Saarm olid noorte arvestuses parimad, vastavalt esimene ja teine koht. Parim naine oli noor eestlanna Brigita Viilop.

Tulemused
Võistluse koduleht
Fotod – autor Ivo Blums

Ingrid Puusta saavutas Rio Olümpial 11-nda koha

Rio de Janeiro Olümpiamängude purjeregatil oli võistlustules viis Eesti sportlast neljas paadi- ja purjelauaklassis: Karl-Martin Rammo Laser Standardil, Deniss Karpak Finnil, Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp 49erFX-il ning Ingrid Puusta naiste RS:X-il. Ingrid Puusta saavutas kokkuvõttes tubli 11-nda koha (sõidutulemused 18, 13, 12, 10, 8, 11, 9, 18, 7, 16, 14, 14). Medalisõit jäi seekord ära, kuid Eesti purjetajatest oli Ingrid parim ja nelja aasta tagune Londoni 15-s koht sai ka ületatud.

Kiirussõidu (GPS 5x10sek) EMV etapp kestab kuni 27 nov. NoR
Hiiusurf Ristna Wave Classic EMV ja B-liiga võistlus toimub sobivate tingimuste korral kuni 31.okt, info EPL lehel. EMV NoR ja B-liiga NoR
Slaalomi EMV ja Fun slaalom sarja võistlus toimub paaripäevase etteteatamisega kuni 31.okt, info EPL lehel. NoR