Copy
 

Aasta parimate valimiste vahekokkuvõte

2016 Aasta Parimate valimistel saavad hääletada kõik EPL liikmed. Tänaseks on Aasta Parimate nominatsioonidesse pakutud üsna mitmeid tegijaid. Toome välja Teie pakutud nimed ja tegevused tähestikulises järjekorras.

Aasta Purjetaja:
Ingrid Puusta, Ott Kikkas ja Tiim Sugar.
Aasta Jääpurjetaja (k.a. Talisurfar):
Annika Valkna, Kalev Allikveer, Lehar Jürimäe ja Tõnis Salong.
Aasta Surfar:
Betti Vainküla, Ingrid Puusta, John Kaju ja Roland Mik.
Aasta Üllataja:
Boris Ljubtšenko, Cerly Aulik, Rasmus Pertelson, Tõnis Salong ja Õnnela Urb.
Aasta Treener:
Aivar Kajakas, Betti Vainküla, Jaak Lukk, Matthew Rickard ja Roland Mik.
Aasta Võistlusametnik:
Anders Talts, Krista Karik, Madis Ausman ja Tõnis Kask.
Aasta Tegu:
Läänemere ületamine, Savo Reinsaar - purjelaua parandustöökoja avamine, Slaalomi EMV & Fu Slaalom sari, Talisurfi MM - WISSA2016, Tour'd SUP, TPLK mudilaste surfitrenn ja Ühepäeva kiirussõit Sõrves.

Hääletusvorm on avatud 20-nda novembrini. Hääletada võib mitu korda, aktsepteerime Teie viimast pakkumist. Igal liikmel on 1 hääl.

Lõplikud tulemused avalikustame EPL hooaja lõpetamisel, 2.dets klubis PRIVÉ. EPL kasutab hääletustulemusi ka teiste organisatsioonide (EJL, EOK, …) aasta parimate nimetamisel.
 

Talisurf 2016/2017

Temperatuur on miinuses ja lumi maas ning väiksematel järvedel nagu Harku õhuke jääkiht peal - see on talv. Surfar ei pea nüüd lõunasse põgenema või talveunne jääma, algab talisurfi hooaeg. Talisurf ei ole igav, ala areneb kogu aeg ning sel on Eestis väga väärikas ajalugu. Ala esimese võistlusklassi (purisuusk) kõrvale on tekkinud uued põnevad klassid ning võistlusi peetakse mitmes distsipliinis.

Eelmisel hooajal toimunud MM (WISSA2016) näitas täpsemalt millises maailma nurgas millist klassi ja mis tasemel harrastatakse. Baltimaades on hetkel kõige populaarsem võistlusdistsipliin slaalom, järgneb kursisõit ja tuntust kogub kiirussõit. Harrastajate tasemel leidub ka vabastiili fänne. Purisuusa kõrval on populaarseks võistlusvahendiks tõusnud lõbusaid pöördeid võimaldav uisukelk. Viimasega saab võistelda tegelikult kõikides võistlusdistsipliinides. Lohe on levinud pigem harrastajate seas ja lähemad tiiva klassi sõitjaid asuvad Soomes. Ala hetketrendidest saab infot näiteks talisurfi FB lehelt. Eestlaste tase on täna kõige kõrgem ehk kelkude klassi - Tõnis Salong (pildil) võitis 2016 MM tiitli kiirussõidu kelkude klassis.

Algava hooaja Talisurfi meistrite sarja üldjuhend on kinnitatud. Sarnaselt eelmise hooajaga on plaanis kolm etappi - kursisõit, slaalom ja kiirussõit. Nüüd jääb loota et leidub korraldajaid, kes võistlusetapid vastavalt reeglitele ka ära teevad. Kõikidel korraldushuvilistel palume tegevuse koordineerimiseks ühendust võtta Purjelaualiiduga info@purjelaualiit.ee või telefonil 5067060. Hetkeseisuga on EPL kalendrisse kantud veebruaris toimuv MM (WISSA2017), mis seekord peetakse Venemaal, Togliattis. Eesti ja lähiregiooni tähtsamad talisurfi sündmused lisanduvad kalendrisse jooksvalt.
 

Formula klassi MM algab järgmisel nädalal

12 - 19 nov toimuvad Formula klassi Maailmameistrivõistlused. MM toimub Assooridel mis on eestlastele tuttav koht. Seekord esindab eestlasi MM-il meie parim formulist - mitmekordne Formula klassi Eesti meister John Kaju. Seni on John vaikselt kuid kindlalt oma tulemusi parandanud. Eelmine aasta lõpetas John juba väga kõrgel 14-ndal kohal. Tuleb väga põnev võistlusnädal. Reaalajas saab MM sündmustele kaasa elada rahvusvahelise Formula klassi lehe kaudu.

 

Eestlased osalesid purjelaua noorte klassi MM-il

Techno 293 on populaarseim noorte purjelauaklass maailmas ning suurim purjetamise klass Noorte Olümpial. Klassi Maailmameistrivõistlused peeti Itaalias maalilisel Garda järvel. MM-i osavõtjatjate arv oli rekordiline – ligi 500 võistlejat 32-st riigist. Eestit esindasid MM-il Noblessneri jahtklubi noored Serafima Afanasieva (EST-400) ja Raul Mihkel Anton (EST-336).

Ilmaolud kogu võistlusnädala jooksul olid väga erinevad. Oli tormituuli ja tuulevaikust, nauditi mõnusat lõunamaist päikest ning trotsiti vihma. Neis muutlikes oludes peeti kvalifikatsiooni- ja finaalsõidud kolmes vanusegrupis, eraldi tüdrukutele ja poistele. Meie noored osalesid U17 vanusegrupis.

Tüdrukute U17 MM tiitli võitis 12-ne sõiduga suhteliselt kindlalt itaallanna Giorgia Speciale. Serafima Afanasieva (EST-400) sõitis lõpuks ennast hõbefliidi 14-ndale kohale, mis üldjärjestuses tähendas 56-ndat kohta 82 võistleja seas. Peenem statistika ütleb et Serafima oli Eesti esindajana 17-nes 26 riigi seas. Lätlased meist pisut ees ja leedukad taga.

Poiste U17 MM tiitli võitis prantslane Tom Garandeau. Raul Mihkel Anton saavutas 117-nda koha 133 võistleja seas. Rauli esimese suurvõistluse kohta päris korralik tulemus, sest katkestamine tuli ju vaid ühes tormistes oludes peetud sõidus. Riikide arvestuses olime 27-st 18-ndad.

Tulemused ja muu info on võistluse kodulehel: http://worlds2016.techno293.org/

Võistlusega pikendasid noored suhteliselt lühikest suvehooaega ning said maailma tippkonkurentsis hindamatuid kogemusi. Seatud eesmärgid täideti kuhjaga. Noori toetasid MM-i osalemisega Eesti Jahtklubide Liit ja Eesti Purjelaualiit.


Brigita Viilop saavutas Formula noorte MM-il 11-nda koha

Formula noorte ja masterite Maailmameistrivõistlused peeti septembri alguses Kreekas. Eestlastest osales regatil TPLK surfitüdruk Brigita Viilop. Brigita võitles vapralt ja saavutas 18-ne noore seas tubli 11-nda koha. Kõik oli tore kuid kreeklaste korraldusnormid jätsid õhku mõned selge vastuseta küsimused. Nimelt võistlusteates oli välja kuulutatud ka naiste meistrivõistlused/arvestus, kuid ükski tulemuste tabel naiste tulemusi ei väljendanud. Eks naiste arvestust oligi pea võimatu pidada sest noored ja masterid startisid eraldi sõitudes. See lahendati vist nii et kõik viis naist pandi noorte fliiti vms? Igatahes karm võistlus käis viis päeva ja oodati mis saab. Sai nii et auhinnatseremoonial kutsuti Brigita Viilop poodiumi teisele astmele ning ulatati üle naiste maailmameistri teise koha karikas. Kõlab uhkelt, kuid ametlik seisukoht on paraku hoopis kurvem - naiste arvestust ei peetud. Pisut segased lood, kuid Kreekas ilmselt nii ongi.
MM-i tulemused


 

Tallinna Nädalal selgitati RS:X, Techno293 ja Formula klassi parimad

Tallinna Nädala regatil pandi lõplikult paika EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja tänavune paremusjärjestus purjelauaklassides Techno 293, RS:X ja Formula. RS:X klassi sportlased selgitasid regati parimad välja finaalsõitudes, mida oli põnev jälgida nii oma silmaga Pirital kui Postimees Online otseülekande vahendusel.

RS:X klassis startisid kuldfinaalis Ingrid Puusta (NYCS), Rainer Kasekivi (TPLK), Marcus Pertelson (TPLK) ja Betti Vainküla (TPLK/TE). Kindla eduga võitis regati Puusta, Kasekivi sai teise ning Pertelson kolmanda koha. Eesti meistrivõistluste parim on kokkuvõttes Kasekivi Pertelsoni ja Puusta ees.

Tallinna Nädal RS:X tulemused

EMV RS:X koondtulemused

Pirita jõe idapoolse muuli merepoolses otsas peetud finaalsõite saab järelvaadata SIIN. Finaalsõite kommenteerisid Kalev Vapper ja Tõnu Tõniste.

Techno 293 U15 klassis saavutas võistluse esikoha lätlane Arturs Sprindzuks, järgnemas Daniel Schneider (TPLK) ja Lola Maria Pärna (TPLK). Eesti meistriks tuli Schneider, hõbedale Pärna ja pronksile Marili Ringo (TPLK).

Techno U17 klassis kuulus regati võit lätlannale Elizabete Mengelele Renar Roolahti (TPLK) ja Gregor Schneideri (TPLK) ees. Tänavune Eesti parim oli kokkuvõttes Schneider, teine Roolaht ja kolmas Serafima Afanasieva (NYCS).

Tallinna Nädal Techno 293 tulemused

EMV Techno 293 U15 koondtulemused

EMV Techno 293 U17 koondtulemused

Formula purjelauaklassis läks regati esimene koht Karl-Erik Saarmile (TE), järgnemas Timo Runge (TM) ja John Kaju (SSK). Eesti meistri tiitli sai aga Kaju, hõbedase teise koha Saarm ja kolmandaks tuli Tristen Erik Kivi (SSK).

Tallinna Nädal Formula tulemused

EMV Formula koondtulemused

Tallinna Nädala regati korraldas Eesti 470 Klassiliit koostöös Pirita Surfiklubi, ESS Kalev Jahtklubi ja Eesti Jahtklubide Liiduga.

Tallinna Nädala regati korraldamist toetasid Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, Pirita Surfiklubi, ESS Kalev Jahtklubi ja Eesti Merevägi.

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste kodulehekülg
Purjetamise Eesti Meistrivõistlused Facebook’is

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek, Eesti Loots ja Planestar.


Slaalomi Eesti meistrid on John Kaju, Brigita Viilop, Erno Kaasik, Toomas Kasenurm ja Tristen Erik Kivi.

Purjelaua slaalomi sarjas peeti sel aastal neli etappi. Vastavalt uutele korraldustingimustele toimusid kõik võistlused korraliku tuulega, viimane etapp lausa tormiga. Kõikidele fliitidele peeti kokku 27 võistlussõitu pluss kvalifikatsioonisõidud. Sõitude tulemused läksid kirja kahte sarja - Eesti meistrivõistluste ja harrastajate Fun Slaalomi sarja, mis esmakordselt peeti koos ühe võistluse raames.

Slaalomi Eesti meistritiitli võitis esimest korda John Kaju (Saaremaa surfiklubi). Naiste tiitli võitis noor Brigita Viilop. Masterite tiitel läks Erno Kaasikule (Team Extreme), grand masterite tiitel Toomas Kasenurmele (Pärnu surfiklubi) ja noorte meistritiitel Tristen Erik Kivile (Saaremaa surfiklubi). EMV sarjas osales kokku 43 sportlast.

EMV koondtulemused

Fun slaalom sarja esikoha võitis Meelis Uustalu (Gun Sails Team), kes oli parim ka master vanusearvestuses. Naistest võitis esikoha Brigita Viilop. Grand Masterite esikoht sai Alar Vettik ja noorte esikoha võitis Marcus Pertelson (TPLK). Fun Slaalomi sarjas osales kokku 26 surfarit.

Fun Slaalom koondtulemused

Fotod: II etapp ja IV etapp (autor Raul Harro)

Slaalomi sarja eestvedaja oli Eesti Purjelaualiit ja toetaja Eesti Jahtklubide Liit.
 

Red Bull Storm Chase tuleb taas!

See on karmim lainesõidu võistlus maailmas kus peab hakkama saama tuule kiirusega enam kui 100 km/h. Red Bull Storm Chase 2017 saab rohelise tule järgmise aasta esimeses pooles niipea kui tingimused kusagil põhjapoolkeral vastavad 10 pallisele tormile.

Ainult 8 ülimalt kogenud surfarit saavad osalemiskutse üritusele kus käib võitlus tohutu hirmu ja alalhoiuga. See on ülim väljakutse mis õnneks tuuakse ka meieni, jälgi www.redbullstormchase.com
Red Bull Storm Chase 2014 võitja oli Thomas Traversa.


Lähimate võistluste/ürituste eelinfo

Kiirussõidu (GPS 5x10sek) EMV etapp kestab kuni 27 nov. NoR
Hiiusurf Ristna Wave Classic EMV ja B-liiga võistlus toimub sobivate tingimuste korral kuni jää tulekuni, info EPL lehel. EMV NoR ja B-liiga NoR
1 juuni kuni püsiva jää tulekuni   Vääna Wave Classic EMV ja B-liiga
12 - 19 nov.   Formula MM NoR
19 - 26 nov.   RS:X noorte MM NoR, registreerimine kuni 10 nov.
25 nov   EJL hooaja lõpetamine
2 dets   EPL ja ELL hooaja lõpetamine klubis PRIVÉ
20 - 26 veeb   WISSA2017 NoR (projekt)

 

PS! Vanemad uudiskirjad leiab EPL lehel Meedia alt rippmenüüst.
Copyright © 2016 Eesti Purjelaualiit, Kõik õigused kaitstud.This email was sent to tonis.surf@gmail.com
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Eesti Purjelaualiit · Merivälja tee 1 · Tallinn 11911 · Estonia

Email Marketing Powered by MailChimp