Copy

Eesti talisurfaritele MM-ilt kolm hõbedat ja kolm pronksi

Talisurfi maailmameistrivõistlused WISSA 2017 toimusid Venemaal, Samaara oblastis Togliattis suurel laial Volga jõel, mida kohaliku autotööstuse järgi kutsutakse Žiguli mereks. Grandioossel talisurfi aasta suursündmusel osales 186 võistlejat üheksast riigist. Võistlused peeti purjelaua kelkude, tiibade ja lohe klassile mitmes erinevas võistlusdistsipliinis. Eestit esindas MM-il kümme kelgu ja kaks lohe klassi talisurfarit.

Võistlustingimused olid väga keerulised. Kliima soojenemine oli selgelt tunda ka sügaval Venemaal. Lund oli küll palju, kuid suure sula tõttu tekkis kursisõidu võistlusalasse palju märkamatuid ja sügavaid lompe. Tuuleolud olid esimesel kahel päeval tormised ja edasi vaiksemapoolsed. Suur sula ning märg lumi raskendas liikumist tegelikult igasugustes tuuleoludes. Slaalomi distsipliini rada, mis lumest puhastati, kattus raja äärtes ikkagi sulaveega. Kui nii edasi siis saab talisurfi uueks elemendiks sukeldumine, millega kelkude valmistamisel edaspidi üha rohkem arvestada tuleb.Talisurfi slaalomi (Short Track Slalom) distsipliinis peeti 14 sõitu, millest mahaarvamisele läks kolm sõitu. MM tiitli võitis esimest korda Feodor Gurvits Soomest. Üldarvestuse teise, kolmanda ja neljanda koha said eestlased. Hõbemedali võitis Boris Ljubtšenko, pronksi Meelis Rang kellele vaid 1,6 punktiga järgnes neljandana Tõnis Salong. Slaalomis pole eestlased nii kõrgetel üldkohtadel  suutnud varem konkurentsi pakkuda. Master vanusearvestuse võitis samuti Feodor Gurvits, teise koha saavutas Meelis Rang ning kolmandaks tuli Tõnis Salong.

Kelkude kursisõidu (Course Race) distsipliinis peeti 9 sõitu, millest arvati maha üks sõit. Rasked olud tähendasid palju katkestamisi mis paljudele ka saatuslikuks said. Suurejooneliselt peetud kelkude kursisõidu võitis Aleksandr Trofimenko Evgeni Mitrofanovi ja Vadim Volotskoi ees. Eestlastest võitsid  hõbemedali Valeri Filippov ja pronksi vanameister Juhan Gross veteranide vanusearvestuses. Veteranide neljanda koha saavutas Koit Teder. Noorte U17 vanusearvestuses saavutas väga kõrge neljanda koha Raul Mihkel Anton (NYCS), kusjuures teine koht oli käeulatuses veel viimases sõidus, kus Raul kahjuks finišiaega ei mahtunud. MM oli Rauli esimene talisurfi välisvõistlus, kus saadud kogemused reliseeritakse ilmselt juba aasta pärast järgmisel talisurfi MM-il Soomes, Lahtis.

Lisaks selgitati MM-il parimad lohetajad suuskade ja lumelaua kursisõidus ning lohede vabastiili distsipliinis.

Videokokkuvõte viimasest võistluspäevast: https://www.youtube.com/watch?v=vfJILsphZLI

WISSA 2017 MMi koduleht: http://wissa-2017.snowkiterussia.com/

WISSA 2017 MMi koduleht Facebookis: https://www.facebook.com/groups/213653382373568/

Võistlust iseloomustav saatelõik Vene uudistekanalis.

Boriss Ljubtšenko intervjuu Reporterile.
 

Talisurfi EMV sarja ja Soome MV info

Talisurfi EMV sari koosneb kolmest etapis:
- kursisõit (tulemused)
- slaalom (tulemused)
- kiirussõit kestab talihooaaja lõpuni

Eesti meistrivõistluste liider on hetkel Tõnis Salong. Teist positsiooni hoiab kiirussõidu liider Koit Teder ja kolmas on Meelis Rang. Naiste arvestuses juhib Ingrid Puusta Serafima Afanasieva ja Betti Vainküla ees. Noorte (U20) liider on Raul Mihkel Anton, järgnevad Serafima Afanasieva ja Joonas Väär.
EMV koondtulemused.

Soome meistrivõistlused lükkusid kahe nädala võrra edasi (25-26.märts). Põhjus on täna öösel sadanud paksus lumes, mis sula tõttu on vesine ja raske. Käesoleva nädalavahetuse tuuleprognoos on ka tagasihoidlik. Kuid jää on paks, ca 40 cm. Seega otsustati Soome MV-d kaks nädalat edasi lükata.
Soome MV FB event
 

EPL 2017 suvised võistlussarjad

Harrastajate Fun sarja on planeeritud viis etappi:
 • 10 - 11 juuni Pärnu
 • 1 - 2 juuli Narva-Jõesuu
 • 29 - 30 juuli Hiiumaa
 • 12 aug Aegna Maraton - maraton on Fun sarja osa (1 sõit)
 • september, Saaremaa
Pärnu etapil on uus korraldaja, loodame võistluse tagasi Pärnu randa tuua. Narva-Jõesuu on täna justkui avastamata maa. Rand on seal vägev, kohalikud aktivistid olemas, kindlasti tuleb põnev sündmus. Ülejäänud etappide korraldajad ja asukohad on kõigile vanad tuttavad. Sarja muudatus on see et nüüd lubame harrastajate võistlustel osaleda ka proffidel. Paraku austusest harrastajate vastu märgitakse nende tulemuseks DSQ. Et siis isikliku treeningu, startide harjutamise või teistele eeskuju näitamise eesmärgil lubatakse osaleda ka purjelaua ässadel.

SUP (aerulaud) EMV ja harrastajate sarja on planeeritud neli etappi:
 • 20 mai, Pirita (koos surfilaada ja hooaja avamisega)
 • 8 (või 22) juuli, Võru - aeg täpsustamisel
 • 5 august, Tartu Anne kanal või Saadjärve - koht ja aeg on täpsustamisel
 • 19 aug Tallinn, Pirita
SUP üldjuhend on avaldatud, kuid klassijuhtide (Mati Link ja Tõnis Metstak) poolt on kuulda huvitavaid ettepanekuid, mis võivad sarja väiksemaid muudatusi tuua.

EJL EMV sarjas peetakse kolm etappi:
 • 2 - 4 juuni SMS Regatt, Saaremaa
 • 16 - 18 juuni Neilpryde Baltic Cup Estonia, Tallinn
 • 22 - 24 sept Tallinna Nädal, Tallinn
EJL Eesti meistrivõistluste sarjas osalevad purjelauaklassid - RS:X, Techno 293 ja Formula. Sarjas peetakse fliidisõidud ja finaalsõidud, ehk medalisõidud. Viimastest planeeritakse otseülekanded Postimehe veebi.

Slaalomi EMV sarjas on plaanis korraldada kuni neli etappi. Võistlus toimub sarnaselt eelmisele aastale aastale tuuleprognoosi peale. Kindlasti peetakse mõni etapp Tallinnas, kuid jätkuvalt tehakse tööd selle nimel et saaks korraldada ka mujal Eestis, näiteks Võsul, Saaremaal või Pärnus.

Lainesõidu sarju on kaks, sest need toimuvad eraldi aegadel. EMV sarja ja harrastajate sarjal on ühine juhend. Planeeritud on kaks kuni kolm etappi. Uudis on see et lainesõidus on kaks klassi - purjelaud ja SUP. Tegemist ei ole race SUP-iga, millega sõidetakse SUP EMV sarjas, vaid täiesti eraldi lainesõidu SUP klassiga.

Kiirussõidu EMV sari koosneb kahest etapist:
 • Läbi suvehooaja kestev etapp (GPS 5x10 sek)
 • Ühepäeva kiirussõidu etapp (ilmselt GPS 1x10 sek)
Suuremaid muudatusi GPS kiirussõidus pole, va korraldaja valik, mis on veel otsustamata. Üks uus GPS mudel on ka lisandunud.


Kõik Eesti Purjelaualiidu üritused ja sündmused leiab EPL kalendrist.
 


EPL liikmemaks

EMV sarjades saab osaleda vaid alaliidu, ehk EPL liige. Harrastajate sarjades või ka näiteks Surfilaagris pole liikmelisus nõutav, kuid liikmele on meie ürituste osavõtutasu alati soodsam. Et vältida x võistlusel arusaamatusi soovitame liikmemaksud õigeaegselt ära tasuda. Liikmelisust saab kontrollida registrist.
EPL liikme pakett Aastane tasu Liitumisvorm
(mitteliikmele)
Klubi või tiim 30 € avaldus
Eraisik (sis. purjenumbrit ja/või EPL võistluslitsentsi) 30 € avaldus
Alla 19a. noor (sis. purjenumbrit ja/või EPL võistluslitsentsi) 15 € avaldus

MTÜ Eesti Purjelaualiit konto: EE662200221011060355

 

Eesti World of Windsurf esikaanel - Edition #10 & #11 !

Tublid Annika Valkna, Raul Harro Surfpictures, Surfhouse Team ja Jaanus Ree Photography.

 


Muud uudised

Surfarite Suusapidu loe edasi...
RS:X klassi noorte stipendium loe edasi...
RS:X EM "purjetajate peo" kuupäevade küsitlus - poll...
ERGO Noorsportlase stipendium loe edasi...
Indoor SUP Challenge 2017 loe edasi...


Lähimate võistluste/ürituste eelinfo

5 jaan kuni talihooaja lõpuni.   Talisurfi EMV etapp, GPS (5x10sek) kiirussõidu etapp. NoR
11 - 12 märts   Purjetamise abitreeneri tasemekoolitus - tase 3, 2.osa, Info
11 - 12 märts   Surfarite suusapidu, Jõulumäe, Info
17 - 19 märts   Meremess, info
aprilli algus   Võistlussekretäride seminar, Info (aeg on täpsustamisel)
16 aprill Võistlusametnike test, Info


Eesti Purjelaualiidu toetajad:

  
Copyright © 2017 Eesti Purjelaualiit, Kõik õigused kaitstud.This email was sent to tonis.surf@gmail.com
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Eesti Purjelaualiit · Merivälja tee 1 · Tallinn 11911 · Estonia

Email Marketing Powered by MailChimp