Copy

KARL-ERIK SAARM ON 2014.a. NOORTE MAAILMAMEISTER FORMULA PURJELAUAKLASSIS!

Karl-Erik Saarm saavutas Formula purjelaua noorte alla 20aastaste vanuseklassis  Maailmameistrivõistlustel esikoha.

Purjelaua Formula klassi noorte aasta tähtsaim võistlus toimus Itaalia lõunapoolses otsas, Gallipoli nimelise linnakese külje all 30. Juuni-05. Juuli 2014.

Eestlastest osalesid Karl-Erik Saarm (Team Extreme), Artur Kaiküll (Team Extreme) ja Tristen Erik Kivi (Saaremaa Surfiklubi).

Esimestes sõitudes valitsesid vaiksed tuuled (4-5 m/s). Need sobisid kõige paremini Karl-Erikule, kes saavutas üllatava kergusega sõiduvõite. Arturi positsioon oli päeva lõpuks kolmas/neljas ning Tristen Eriku koht seitsmes.

Võistlus oli alanud edukalt. Eesti formulistide üldine tase on suhteliselt kõrge, noortel on palju võistluskogemusi ning varasem MM-i kogemus, mis kõik tõstis nad favoriitideks ja lisas noortele pingeid.

Tuulevaiksed olud jätkusid ka järgnevate päevade võistlussõitudes, mis tagas Karl-Erikul hulgaliselt sõiduvõite ja aitas kasvata punktiedu konkurentide ees.

Viimane võistluspäev tõi kaasa tugevamad tuuleolud, kuid Karl-Erik suutis sellegipoolest liidrikoha säilitada. Tugevamas tuules näitas väga head kiirust Tristen Erik Kivi, kes saavutas ühe sõiduvõidu ja kaks teist kohta.

Kuue võistluspäevaga sai peetud kõik planeeritud 15 sõitu.

Tristen Erik Kivi EST-347 ja Artur Kaiküll EST-134Formula noorte MM-i meistritiitli võitis eestlane Karl-Erik Saarm saavutades 15. võistlussõidust  9 sõiduvõitu. Teiseks tuli brasiillane Leonardo Venturini ja kolmandaks šveitslane Jan Orsatti. Artur Kaiküll saavutas 5. koha. Tristen Erik Kivi tõusis lõpuks Arturiga samale punktisummale ja saavutas kuuenda koha.

Maailmameistri tiitlit aitasid võita:

Alexela grupp, KSA, Kliinik 32, Extreme sport, Starboard, NeilPryde, Tallinna linn, Kultuurkapital, Eesti Purjelaualiit, Tähtreklaam, Omaraamat.

Fotode autor: Merilyn Meristo

Erno Kaasik ja Annika Valkna parandasid Eesti rekordeid purjelaua kiirussõidus.

Annika Valkna EST-146
Purjelaua kiirussõit on maailmas üha laiemalt leviv harrastus. Seda soodustab GPS seadmete kiire areng ja lihtsad võistlusreeglid. Nimelt puuduvad võistlustel ajalised ja asukoha piirangud. Ehk igaüks võib tulemuse sooritada omale sobival ajal, näiteks puhkusel ja vabalt valitud veekogul, a’la Namiibia kiirusekanalis. Sõidu info (gps fail) saadetakse e-maili teel klassi alaliidule (Eesti Purjelaualiit) kes koostöös rahvusvaheliste spetsialistidega hindab faili autentsust ja kinnitab tulemuse.

Käesoleval hooajal on parandatud juba kahte Eesti rekordit – Erno Kaasik meeste 1×10 sek. distsipliinis ja Annika Valkna naiste 1×1 tunni distsipliinis. Mõlemad rekordid sooritati Prantsusmaa lõunarannikul kiirussõitjatele tuntud La Franqui rannas.

1×1 tund Annika Valkna (35,94 km/h) – 01.06.2014 La Franqui, Prantsusmaa

Erno kokkuvõtte rekordi sooritusest leiab Team Extreme facebooki surfarite postituste hulgast.
Annika Valkna tegemised kajastuvad Annika surfiblogis.

Lähimate võistluste/ürituste eelinfo.

10 Jul - 13 Jul Surfilaager, Roosta, FB, osalevad kõik surfarid!
Laagri võistlused:

19 Jul - 26 Jul Techno 293 MM, Prantsusmaa, Brest - NoR - osaleb 8 TPLK noort surfarit
25 Jul - 02 Aug PWA Grand Prix, Sotavento, Fuerteventura, vabastiil - osaleb Tony Mõttus
26 Jul - 27 Jul Bacardi Fun 2, Lääne-Virumaa, Võsu, Käsmu laht - NoR
Tuule ootel on Burusports Baltic Freestyle CUP / vabastiili EMV - NoR
Samuti on tuuleootel kahepäevase etteteatamisega PapaSlall vol2
16 Aug - 28 Aug Noorte Olümpiamängud, Nanjing, Hiina - osaleb Brigita Viilop

Aastaid oodatud PapaSlalli etapp peeti Pirital.

ÜldarvestusKahepäevas etteteatamisega kogunes võidukihutamisele 39 võistlejat. Tuul oli suht piiripealne, max 14-15 sõlme. Toimus 5 sõitu, 2 üldist valestarti kus liigse kiirustamisega jäid vahele Maarja ja Rolle. Lahenduse leidis PapaSlalli ajaloo esimene protest.

Etapi võitis Toomas Mölder (Surfhouse). Sama arvu punktidega saavutas teise koha Urmas Niine (Team Mahe). Kolmas Roland Mik (Surfhouse/ROPK).

NaisedNaiste arvestuse võitis kindlalt Brigita Viilop (TPLK). Järgnesid Maarja Kivistik (Team Extreme) ja Anneli Mägi (Team Tahe)

Parim Grand Master oli kiirusespetsialist Toomas Kasenurm (Pärnu Surfiklubi).

NooredJuuniorite arvestuse võitis Marcus Pertelson. Järgnesid Roomet Riho Pung ja Alfred Kalm. Kõik noored on Pirita purjelauakooli kasvandikud.

Kiiremad said autasud, lõbus oli!

Tulemused
PapaSlall FB
Fotod – Tiit Aunaste

Ingrid Puusta surfas RS:X EM-l 21. kohale

Türgi linnas Cesmes 28. juunist 5. juulini toimunud olümpiapurjelaua RS:X Euroopa meistrivõistlustel lõppesid täna finaalsõidud. Ingrid Puusta tuli EM-l 21. kohale.

Ingrid Puusta (NYCS) purjetas Euroopa meistrivõistluste sõitudes kohtadele 15, 24, 26, 14, 27, 24, 27, 28, mis andis kokkuvõttes 21. koha.

Euroopa meistriks krooniti prantslanna Charline Picon, hõbemedali sai hispaanlanna Marina Alabau Neira ja pronksi Zofia Nocetti-Klepacka.

Ingrid Puusta on the road to Rio 2016

PWA Türkmenistani MK etapp

PWA maailmakarikasarja slaalomi etapp toimus 1-6.juuli Türkmenistanis,  Awazas, Yelkeni jahtklubis Kaspia mere kaldal.

Eestlastest osales võistlusel meie parim naisslalomist Annika Valkna.

Võistlus toimus kohas kus nii osalejatel kui korraldajatel puudus eelnev võistluspraktika. See tegi ürituse ühest küljest huvitavaks kuid ka ettearvamatuks.

Terve võistlusnädala jooksul valitsesid äärmiselt vaiksed ja muutlikud tuuleolud, mis tegi sõitude korraldamise väga keeruliseks. Seoses nappide tuuleoludega (klassireeglite järgi on minimumtuul stabiilsed 7 sõlme) katkestati väga paljud sõidud, mis tähendas sportlastele lisapingutust ning viibimist pikki tunde ligi  neljakümne kraadises kuumuses

Naise arvestuses viidi läbi kaks ringi võistlussõite.Kokkuvõttes tegi Annika siiani parima PWA etapi tulemuse, saavutades väga tubli 10. koha. Kohad sõitudes olid 13. ja 7.

Meeste arvestuses ei suudetud seoses ebasobivate oludega ellimineerimisringi lõpetada ja nii jäid eelsõitudest finaalsõitu kvalifitseerunud sportlased jagama esikohta võrdsete punktidega.

Annika Valkna järgmine etteaste PWA MK sarjas toimub augusti lõpus Türgis, Alacatis.