Copy

Roomassaares selgusid Eesti meistrid purjelauaklassides RS:X, Techno293 ja Formula.

Saaremaa karikavõistlused olid nii EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karika etapiks kui Eesti meistrivõistlusteks purjelauaklassidele RS:X, Techno 293 ja Formula.

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas purjelaua klassidele koosneb kokku kolmest regatist. Kaks esimest on peetud. Karikasarja viimane, Tallinna Nädala etapp, peetakse 26.-28. september Pirital.

NB! Tallinna Nädala võistlusteade (NoR). Osavõtuavaldus tuleb täita veebis ja osavõtutasu tuleb tasuda enne 22. septembrit 2014. Hilisem registreerumine on kallim.

20 Sep - Mohni Retk
20 Sep - 21 Sep Slaalomi EMV 2.etapp. NoR. Eelregistreerimine.
4 Okt - 5 Okt Slaalomi EMV reserv
Prognoosi peale:
Burusport Baltic Freestyle Cup 2014 (Vabastiili EMV),
PapaSlall,
ja võibolla ka kiirussõidu EMV etapp - ühepäeva kiirussõit.

Noorte Olümpiamängudel Hiinas esindas Eesti purjetamist purjelaudur Brigita Viilop.

II noorte olümpiamängud toimusid 16.-28. august Nanjingis. Kaheteistkümne päeva jooksul oli võistlustules enam kui 3800 noort sportlast vanuses 15-18 eluaastat. Eesti eest võistlesid neil mängudel 17 noort sportlast seitsmel spordialal: jalgrattaspordis, judos, kergejõustikus, 3x3 korvpallis, purjetamises, sulgpallis ja ujumises. Eesti purjetamist esindas Ninjingis Tallinna Purjelauakooli noor surfar Brigita Viilop ja treener Eerik Luka.

Brigita tegi olümpiakonkurentsis väga tubli tulemuse, saavutades kokkuvõttes 15. koha. Parim sõit õnnestus lõpetada lausa 5ndal positsioonil.

Purjelaua tüdrukute tulemused.
Fotod - autor Patrik Pollak

Harrastajate sarja Bacardi Fun üritused on selleks aastaks lõppenud.

Sari koosnes suve neljal nädalavahetusel peetavast surfiüritusest. Igast etapist jäi sotsiaalmeediasse jälg - Varbla, Eru, Hiiumaa ja Saaremaa. Saaremaa etapi 2. päeva pildid on veel valmimisel, 1.päeva pildid on SIIN - autor Tambet Allik.

Kogu sarjas osales 60 purjelaudurit, 20 aerulaua harrastajat ja 5 lohesurfarit. Tuult just üleliia ei olnud kuid meeldiva nädalavahetuse ülesande täitsid kõik etapid suurepäraselt. Kõigil oli rõõm jälle kokku saada, seda surfimelu tunda ja uutele tegijatele kogemusi jagada.

2014 hooaja koondtulemused on siin: purjelaud, aerulaud, lohe. Parimaid tunnustame hooaja lõpetamisel.

Täname ka sarja nimesponsorit Bacardit!

Karl-Erik Saarm võitis Formula noorte Euroopa meistritiitli

John Kaju2.–7. september peeti Horvaatias Viganjis purjelaua Formula klassi Euroopa meistrivõistlused. Võistlusnädal möödus peamiselt tuule ootamisega. Alles viimasel päeval tekkis mingi õhu liikumine. Oodati lõunani, kuni tuule suund ja tugevus stabiliseerusid ning alustati startidega. Järgi jäänud poolest võistluspäevast võtsid korraldajad maksimumi, kokku õnnestus pidada 5 sõitu.

Parima eestlasena saavutas kõrge 8. koha John Kaju (Saaremaa Surfiklubi). Karl-Erik Saarm (Team Extreme) sai üldarvestuses 18. koha, kuid noorte arvestuses võitis väga turvalise eduga. See tõi tänavu ka noorte maailmameistriks tulnud Karl-Erikule aasta teise suurtiitli – noorte Euroopa meistritiitli.

Peeter Kask (Team Extreme) tuli 22. kohale. Andreas Remmel (Tallinna Purjelauakool) lõpetas 38. kohaga, mis noorte arvestuses tähendas väga tublit kolmandat kohta. Tristen Erik Kivi (Saaremaa Surfiklubi) sai üldarvestuses 45. ja noortest 5. koha ning Betti Vainküla (Team Extreme) tuli 55ndaks, naistest teiseks.

Euroopa meistrivõistlused võitis Sebastian Kordel (GER), teise koha saavutas Casper Bouman (NED) ja kolmandaks tuli Filip Korczycki (POL). Noortest saavutas Saarmi järel ning Remmeli ees 2. koha hollandlane Coen Swijenburg.

Tulemused
Euroopa meistri tiitlit aitasid võita:
Alexela grupp, KSA, Kliinik 32, Extreme sport, Starboard, NeilPryde, Tallinna linn, Kultuurkapital, Eesti Purjelaualiit, Tähtreklaam, Omaraamat ja Laarmann Kraanad.

Annika Valkna asub purjelaua maailma profisarjas 10-ndal positsioonil.

Purjelaua profisarja (PWA) slaalomi distsipliini II etapp toimus 24. – 31. aug. Türgis, Alacatis. Eestlastes osales võistlusel Annika Valkna – EST 146.

Annikal on profisarjas juba üksjagu kogemusi, võistluskoht eelmisest aastast tuttav ning seekord sai kõike tehtud iseseisvalt, ehk siis ilma abilise "caddy" teenuseta. Konkurente oli kokku 22, mis tähendas kahte fliiti, kust edasi pääses 5 paremat.

Annika Valkna enne võistlust:“Proovisin tüdrukutega kiiruseid ka ja tundub, et paljud on sellega vaeva näinud ja siin siledal veel tulevad eriti hästi välja Türgi tüdrukute koduvee(?) eelised. Muidu on kiirus suhteliselt võrdne. Täna arutasime ka seda, kes tüdrukutest kasutab alatumaid võtteid ja kes tõenäoliselt külma südamega sulle sisse sõidab. Aga selle peale ma eriti ei mõtle, sinna ju ei saa mina midagi parata.”

Kuna profisarja võistluse peamine reegel on reeglite puudumine, siis on võistlus üsna karm ja pakub ohtralt vaatemängu.

Kõik käis tõusude ja mõõnadega, alguses veidi tagasihoidlikult, siis saagu mis saab stiilis ja lõpus väsimust trotsides. Tulemuste poolelt ikka päris hästi, paar korda õnnestus eelsõidust edasi saada ja parima ringi tulemus oli koguni 7. koht. Kõikide ringide tulemused olid: 13, 22, 22, 7, 10, 19, 19, 11, 20. Etapi kokkuvõttes tähendas see 17. kohta.

Etapi võitis Sarah-Quita Offringa Arubast. Teise koha sai Delphine Cousin Prantsusmaalt ja kolmas oli Lena Aylin Erdil Türgist.

Alacati etapi tulemused.

Sarja kokkuvõttes juhivad prantslannad Delphine Cousin ja Valérie Ghibaudo, kolmas on türklanna Lena Aylin Erdil. Annika on kokkuvõttes väga kõrgel 10-ndal positsioonil.

PWA sarja koondtulemused.

Kogu seiklus on kenasti kirjas ka Annika blogis.

Tradehouse Ilukaubamaja kuulutas välja noorsportlase stipendiumi konkursi

Noorsportlase Stipendiumi taotlemine 2015. aastaks on avatud ning taotlusi saab esitada kuni 15. oktoobrini. Stipendiumi eesmärk on toetada kuni 26-aastaste noorsportlaste ettevalmistust ja osalemist kohalikel ja rahvusvahelistel võistlustel. Stipendiumi suurus on 20 000 € ning see võib minna jagamisele mitme taotleja vahel.

Juba mitmendat aastat toetab Tradehouse erinevaid heategevuslikke ja sotsiaalseid projekte. Käesoleva aasta märksõnadeks olid kultuur ja sport, mille raames soovisime panustada eelkõige noorte talentide arengusse. Lootustandva noore rallimehe Timmu Kõrge sponsoreerimine oli esimene samm Tradehouse’i tulevikku vaatavast visioonist, mille raames toetame iga-aastase 20 000€ suuruse spordistipendiumiga andekaid noorsportlasi teel oma karjääri tippu. Ralliekipaaž Timmu Kõrge ja Erki Pints saavutasid Auto24 Rally Estonial auväärt 3. koha ning liiguvad nüüd edasi Eesti Meistritiitli suunas.

Tradehouse OÜ tegeleb professionaalsete ilutoodete maaletoomise ja turustamisega, olles number üks partner iluteenindajatele üle Eesti.