Copy

Lehar Jürimäe on Eesti meister talisurfis.

Talisurfi Eesti meistrivõistluste sari on lõppenud. EMV koosnes kolmest etapist – slaalomi, kursisõidu ja kiirussõidu etapist.

Slaalom peeti Harku järvel, kursisõit Võrtsjärvel ja kiiruse gps tulemust sai sõita hooaja jooksul vabalt valitud Eesti veekogul. Talv oli pehme, korralik jää oli vaid järvedel, mis enamus ajast oli lumevaba. Sellised tingimused soosivad eelkõige slaalomi distsipliini tegevust. Kursisõit ja kiirussõit vajavad ideaalis suuremaid jääväljasid, kuid sõita sai ka järvedel. Kiirussõidu etapile pöörati seetõttu vähem tähelepanu. Viimaselt etapilt laekus kolm gps kiirusetulemust. Üks tugeva tuulega sooritatud katse oli küll kõrgest klassist, kuid tulemus polnud kahjuks määrustepärane. Arvesse läksid suhteliselt vaikse tuulega sooritatud kiirused, mis salvestati kursisõidu etapil. Seal oli Lehar Jürimäe pisut kiirem kui Peep Tomingas.

Kolme etapi kokkuvõttes võitis Eesti talisurfi meistritiitli Lehar Jürimäe (Aloha), kohad etappidel 2,2,1. Lehari esimese meistritiitli taga on mitmed treeningud ja võistlused koos Soome koondisega. Hõbemedali saavutas vanameister Kalev Allikveer (SK Puri), kohad etappidel 5,1,3. Pronksmedal kuulub Kristjan Rotenberg’ile (Aloha) kohtadega 4,4,3. Parim noor oli Alfred Kalm (Tallinna Purjelauakool). EMV-l osales kokku 18 talisurfarit.

EMV koondtulemused.
Video slaalom ja kursisõit – autor Ain Härmson
Pildid slaalom ja kursisõit – autor Ain Härmson

Talisurfi EMV-d toetasid Eesti Purjelaualiit, Extreme Sport, Teamvosa, SK Puri ja Bacardi.

 

EPL 2015 ürituste kalender


EPL 2015 kalender asub SIIN. Üritusi ja võistlusi lisame jooksval. Paigas on suuremad rahvusvahelised võistlused, surfilaager (16-19 juuli), kolm esimest harrastajate sarja etappi, kaks EJL meistrivõistluste etappi ja veel mõned väiksemad üritused.

EPL meistrivõistluste etapid:
 • (22)23-24 mai Slaalomi EMV etapp, Saaremaa (kinnitamata)
 • 6 juuni SUP EMV etapp, Jõksi järv
 • 16-19 juuli SUP EMV Surfilaagri etapp (kinnitamata)
EJL meistrivõistluste sarja etapid: (Techno, RS:X, Formula)
 • 12-14 juuni Eesti Baltic Cup
 • 18-20 sept Tallinna Nädal
Harrastajate sarja etapid: (purjelaud, SUP, lohe)
 • 20-21 juuni Fun etapp, Reiu rand (Kullipesa)
 • 11-12 juuli Fun etapp, Võsu rand
 • 8-9 aug Fun etapp, Hiiumaa
Harrastajate sarja üldjuhend.

 

Lähimate võistluste/ürituste eelinfo.

28 märts - 4 aprill - Trofea SAR Princess Sofia, Eurosaf Champions Sailing Cup, osaleb Ingrid Puusta ja Marcus Pertelson.
7 - 12 aprill - Formula MM, osaleb John Kaju.
11 aprill - EPL üldkoosolek (kinnitamata)
27 aprill - 2 mai - Formula Noorte, Masterite ja Naiste MM.
2 - 3 mai Instruktorite koolitus, Pirita, hetkel on 2 vaba kohta. Info Jaano Martin Ots või Tõnis Kask.
14 - 17 mai Defi Wind
15 - 17 mai Noblessner Cup
16 mai Hooaja avapidu, Pirita
(22)23-24 mai Slaalomi EMV etapp, Saaremaa (kinnitamata)
 

Ajakiri Surf 2015 koostamine on täies hoos!

Ajakirjas on purjelaua, lohe ja SUP-i teemad, persoonilood, kalendrid, tulemused ja muud õpetlikku surfi kohta. Huvitavat lugemist ja piltide vaatamist peaks jaguma kogu surfiperele. Ajakirja koostab Krista Karik ning kujundab Annika Valkna. Kaante vahele saab materjal mai alguses.
Kel soovi siis reklaamimüügi küsimustega tegeleb Krista. Hinnad on endiselt soodsad!
 

Liikmemaksu meeldetuletus!

 • Eraisiku liikmemaks koos purjenumbri ehk võistluslitsensiga on 25 EUR, ilma numbrita 15 EUR.
 • Eraisik kes soovib olla liige läbi oma kooli või klubi, mis on 2015 EPL juriidiline liige, on liikmemaksu suurus koos numbriga 20 EUR, ilma numbrita 10 EUR. Sellisel juhul saab usaldada oma hääleõiguse tagasivõtmatu volitusega kooli või klubi esindajale.
 • Noorte, alla 19a. liikmemaksu suurus koos numbriga on 15 EUR.

Liikmemaksu saab tasuda MTÜ Eesti Purjelaualiit kontole  EE662200221011060355
Selgitusse palun märkida liikme nimi kelle eest tasutakse.
Liikmemaksu laekumist näeb paaripäevase nihkega EPL registrist.

Purjelaualiidu liikmena saad osa liikmetele ette nähtud hüvedest ning võid öelda sõna sekka Eesti purjelauategevuse arendamisel ja suunamisel. Täpsem info on siin lehel.

Tähelepanu! Vastavalt EPL juhatuse koosoleku otsusele arvati 1.märts 2015 Eesti Purjelaualiidust välja 2013 ja 2014 a. liikmemaksu mittetasunud liikmed. (Alus põhikirja 3.8.2 mittetäitmine.)
Vabandame, kui olete unustanud tasuda iga-aastast liikmemaksu või pole kätte saanud sellekohast teatist. Soovi korral saate liikmelisuse taastada kui tasute koheselt jooksva aasta liikmemaksu. Hea õnne korral saate tagasi ka purjenumbri.


Vanemaid uudiskirju saab lugeda SIIT.
Copyright © 2015 Eesti Purjelaualiit, Kõik õigused kaitstud.