CopyHead sõbrad!

Hooaeg on algamas ja kaugel see tõeline suvigi on. Nagu 16. aasta jooksul on välja kujunenud, tähistavad surfisõbrad tõelist Eesti suve ikka Surfilaagris.
 
Sellel aastal same Roostal kokku 16-19. juulil, et neli päeva merd, tuult, rannaliiva ja head seltskonda nautida. Surfilaagris toimuvad tavapäraselt  mitmed võistlused, eri tasemete koolitused ning esinevad põnevad muusikud.  
 
EPL peab oma kohusteks traditisooniliselt noorportlasi toetada, kes järelkasvuna häid tulemusi saavutavad. Surfilaagris osalejad annavad seega kõik väikese panuse selleks, et saaksime oma noorsurfarite üle ka edaspidi uhked olla. Seega hindame väga Sinu toetust ja eeskuju, kui ostad pileti kohe täna!
 
Pileti hinnad EPL liikmele kuni 15.maini on järgmised:
Laagripass:15
Laagripass noorele (15-18 aastat):10
Perepilet (2 täiskasvanud + 2 last): 33
 
Laagripääsmeid saab osta www.surfilaager.ee
 
Kohtume Surfilaagris!

 

Surfilaat ja Hooaja avapidu 2015

Kõiki surfisõbrad ja huvilised on oodatud 9. mail Pirita Surfiklubi õuele!

Müüma oma kama, uut ja värvilist suveks varuma või lihtsalt uudistama. Julgemad on oodatud ka SUPi matkale ja lainesse. Mõnusa muusika saatel tiksume värskes õhus ja õhtul valivad muusikat teada-tuntud Surfiklubi moosekandid.
Ürituse facebook

11.00 Surfilaat, trükisooja ajakirja SURF15 jagamine
14.00 SUPi matk ja lainesõit
20.00 Muusikat mängivad Savo, Aleksander, Uibs, Surphy


Annika Valkna sai PWA profisarja avaetapil 14. koha

Purjelaua profisarja (PWA) esimene slaalomietapp peeti 1.-6. mai Koreas Ulsanis. Kavas oli naiste ja meeste slaalom. Eestlasi esindas etapil slalomist Annika Valkna (EST 146).

Võistlusnädala esimesed päevad möödusid tuulevaikuses, kuid kahel viimasel päeval puhus korralikult. Olud ei olnud lihtsad, kuna keskmiselt tugevusega 15-18 sõlme puhunud tuult laastasid laviinidena võimsad, kuni 25-sõlmesed pagid.

Naiste arvestuses peeti kokku 4 sõitu. Üks sõit koosneb eelsõidust ja finaalsõidust.

Annika Valkna esimene sõit õnnestus üle ootuste hästi. Eelsõidu kolmas positsioon tagas talle kindla koha finaalsõidus. Finaalis tuli kõrge 8. koht. Järgnevad sõidud käisid üles-alla, oli nii õnne kui ebaõnne, millest üksikasjalikumalt kirjutab sportlane oma blogis.

Kokkuvõttes saavutas Annika Valkna PWA esimesel etapil 14. koha. Võitis Sarah-Qaita Offringa Arubalt.

Meeste slaalomi arvestuses asus sarja juhtima kogenud prantslane Antoine Albeau.

PWA sarja naiste slaalomi järgmine etapp peetakse juuli lõpus Fuerteventural.

PWA sarja koduleht ja naiste tulemused.


Eestlased teenisid purjelaua Formula-klassi noorte MM-il kaksikvõidu!!

Tristen Erik Kivi ja Karl-Erik Saarm saavutasid Formula.klassi purjelaua kuni 20-aastaste maailmameistrivõistlustel kaksikvõidu.

Eestlastest osales MM-il lisaks Kivile (Saaremaa Surfiklubi) ja Saarmile (Team Extreme) ka Artur Kaiküll (Team Extreme).

Meie noored alustasid jõuliselt. Esimeste sõitudega hõivati parimad kohad – Tristen Erik juhtpositsioonil, Karl-Erik teine ja Artur neljas.

Nelja päeva jooksul peeti kokku 11 sõitu. Kokkuvõttes näitas kõige paremat kiirust ja teravust Tristen Erik Kivi, kelle kontole kogunes 7 sõiduvõitu. Karl-Erik Saarmi eelmise aasta tiitlivõidu kõrvale tuli seekord hõbemedal ning kolmanda koha sai Martin Hovda Norrast. Artur Kaiküll pidi leppima lõpuks 10. kohaga.
 
Tristen Erik Kivi, 2015 Formula noorte Maailmameister

Tristen Erik Kivi, 2015 Formula noorte Maailmameister

Kui Eesti purjelaua formulistide suhteliselt kõrge tase oli maailmas ammu teada, siis 2014. ja 2015. aasta noorte MM-tiitlid näitavad ka meie järelkasvu tugevust.

MM-i tulemused.
Võistluse kodulehekülg, video ja pildid. Fotode autor Carlos Almeida.
Team Extreme facebook grupp.
Karl-Erik Saarm blogi.


Purjelaualiit andis tunnistused 7 purjelauainstruktorile

Eesti Purjelaualiidu (EPL) eestvedamisel toimus 2. ja 3. mail Pirita Surfiklubis kursus, mille läbinud said ametlikud purjelauasõidu algõppe instruktori tunnistused. Kursusel osales 7 purjelauaõpetajat, lisaks pikaajalise kogemusega purjetajatele tunnistati ametlikeks purjelauainstruktoriteks ka kaks Tallinna Purjelauakooli noortejuhendajat.

Et purjelaud on olümpiaalade hulka kuuluv purjetamisklass, tegutsevad Eesti mereäärsete linnade purjetamis- ja spordikoolide juures purjelaua treeningrühmad. Lisaks olümpiaklassile võisteldakse purjelaudadel aga veel mitmes erinevas võistlusklassis ning Eesti purjelaudurid on toonud hinnalisi auhindu nii Euroopa kui maailma tiitlivõistlustelt, sealhulgas talvistelt jääsurfi võistlustelt.

Laiema harrastajaskonna jaoks on purjelauasõit emotsionaalne, tervislik ning loodussõbralik hobi, millega saab tegeleda kõikjal, kus leidub veekogu ja pisut tuult. Eestis sõidetakse purjelauaga nii mererannikul ja saartel kui ka sisemaal asuvatel järvedel. Purjelaualiidu egiidi all korraldatakse Eestis ka harrastajatele mõeldud rahvaspordivõistlusi ehk nn „Fun“ võistlussarja regatte ning igasuvist Surfilaagrit.

Pildil on Alar Telk, purjelaua algõppe instruktor Võrumaalt.

Purjelauainstruktorite kontaktid ning soovitusi purjelauaspordiga tegelema hakkamiseks leiab Purjelaualiidu kodulehelt: www.purjelaualiit.ee

Kogu artiklit saab lugeda SIIT.


Vääna-Jõesuu veebikaamera arendus

Vääna – Jõesuu veebikaamerast on rohkemal või vähemal määral teadlik iga surfar. Enamasti tuleb sellest juttu kui miski ei tööta, pilt on udune või näitab vale lainet. Täna on asjad korras, kaamera töötab, sel on 2 vaadet. Lisaks on projekt saanud olulise täienduse windguru tuulemõõtja näol. Seega windguru Vääna tuuleinfo on edaspidi reaalne ja prognoos oluliselt täpsem.

Vääna kaamera projekti võtsid omal ajal südameasjaks Teamvõsa lahedad kutid eesotsas Tige (proge) ja Priit Mägi’ga (kaamera). Nad on aastaid mässanud asjade toimimise nimel millega teadagi kaasneb tarbijate kriitika. Täna tagavad nad hoolduse ja tasuvad netiühenduse püsikulud.

Projekti toeks on olnud ka Harku vallavanema Kaupo Rätsepa abistav suhtumine. Selle aasta arenduse (windguru tuulemõõtja soetamine) osas tuli omakorda appi Eesti Purjelaualiit. Abilisi leiab, sest tehakse ju õiget asja, mida tarbib iga surfar – purjelaudur, lohelaudur, sup’i harrastaja või lainelaudur.

Sarnaseid tegevusi saab toetada meist igaüks, näiteks Eesti Purjelaualiidu liikmeks olekuga (liikme tingimused), kusjuures toetaja ei pea olema just purjelaudur.

Täname surfi kogukonna nimel Teamvõsa ja teisi toetajaid, ning soovime kindlat meelt ja motivatsiooni edaspidiseks!


Lähimate võistluste/ürituste eelinfo.

1 mai - 31 oktoober Hiiusurf Lahtised Purjelaua Lainesõidu EMV ja B-Liiga
9 mai Surfilaat ja Hooaja avapidu, homme Pirita Surfiklubis
14 - 17 mai Defi Wind
15 - 17 mai Noblessner Cup
22 - 23(24) mai Slaalomi EMV etapp, Saaremaa
29 – 31 mai Lithuania Baltic Cup Raceboard, RS:X, T293 & Formula European Cup
6 juuni SUP EMV 1.etapp
12 – 14 juuni Estonian Baltic Cup and Formula European Cup
20 - 21 juuni Harrastajate sarja avaetapp, Reiu/Kullipesa


Vanemaid uudiskirju saab lugeda SIIT.
Copyright © 2015 Eesti Purjelaualiit, Kõik õigused kaitstud.