Miamis toimuval Purjetamise Maailma Karika etapil peeti eile viimased eelsõidud, mille tulemusellõpetas Ingrid Puusta regati RS:X klassis viie võistluspäeva järel 12. positsiooniga.

Sailing World Cup Miami is the second of six regattas in the 2016 series. From 25-30 January 2016, Coconut Grove, Miami, United States of America, is hosting more than 780 sailors who are competing across the ten Olympic and two Paralympic classes on the beautiful waters of Biscayne Bay.

Sailing World Cup Miami, 25-30 January 2016

Eile oli võistlusnädala esimene päikesepaisteline päev kus tuulekiiruseks mõõdeti keskmiselt 6 m/s. RS:X naiste klassis purjetati 3 sõitu ning Ingrid Puusta (NYCS) lõpetas need 6., 11. ja 18. kohaga. Ingrid lõpetas Miami MK 12. kohaga ning Betti Vainküla (TPLK) 36. kohaga.

Meeste RS:X-il sai Rainer Kasekivi (TPLK) eile kirja DNF-i, 36. ja 27. koha ning lõpetas regati kokkuvõttes 41. positsiooniga.

Täna purjetavad iga klassi kümme parimat topeltpunkte andvas medalisõidus. Naiste RS:X purjelaual on enne medalisõitu liidriksbrittBryony Shaw ning meeste hulgas hollandlane Dorian Van Rijsselberge.

Purjetamise MK Miami etapil osaleb kõigis olümpia- ja paraolümpiaklassides kokku 711 sportlast.

Purjetamise Maailma Karikas on igal aastal toimuv kõrgetasemeline võistlusseeria olümpiapurjetamises, mis koosneb viiest etapist ja ühest finaalregatist.

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek, Eesti Loots ja Planestar.

Sailing World Cup Miami 25-30 January 2016.