Möödunud nädalavahetusel toimus Pärnu rannas meeleolukas ja teguderohke Fun sarja avaetapp. Pärnu kostitas surfareid oma kõige kaunima ja tõenäoliselt selle suve viimase rannailmaga, millest osalejad küll suurt lugu ei osanud pidada. Ilmselt peletas mõningaid sõitjaid eemale ka ilmateate 0-1m/s prognoos.

18952785_10154554510390887_1604987862819872046_n

Seega algas Fun hoopis SUP-i võistlusega, vesi oli küll lubatud 17 kraadist tunduvalt soojem, kalipsode järgi keegi vajadust ei tundnud. Madalas siledas vees peetud kahe võistluse tulemused olid identsed, mõlema sõidu liidriks oli Mati Link.

Esimesel päeval õnnestus läbi viia ka neli purjelauasõitu. Eriti vaikse tuulega peetud sõitude kindel liider oli Raivo Saarm, teisena lõpetas Andrus Jõgi ning väga head sõitu tegi ka vanameister Kalev Allikveer, kes lõpetas auväärsel kolmandal kohal. Naistest sõitis kindla esimesena Cerly Aulik Formulal. Kõik esimese otsa sõitjad va. Cerly kasutasid sverdiga purjelauda.

Teise päeva Sup-i sõidud piirdusid ühe päris mõnusa pikema otsaga. Lainetavates oludes võitis sõidu Valde Viiding. Kokkuvõttes tuli etapi võitjaks SUP klassis Mati Link, Valde Viiding ja Cerly Aulik ees.

Esimestes sõitudes veel suhteliselt mahedalt puhunud tuul soosis Formulasõitjaid, kindla esimesena sõitis endiselt Raivo Saarm, kes siis vahetas svertlaua formula vastu. Väga head sõidud sai kirja Valde Viiding ning teiseks päevaks võistlustulle astunud Meigo Jääger. Viimane sõit peeti juba korraliku surfituulega, mis oli vägagi sobiv alla 135l klassi sõitjatele, esikoha napsas Martin Berkmann Peep Tominga ees.

19055573_10155458438323656_328922100631473385_o

Üldarvestuse võitjaks tuli Raivo Saarm (kes võitis 10 sõidust 9 ja oli ka parim Grand Master), teiseks Andrus Jõgi ning kolmandaks tuli Cerly Aulik (kes oli ühtlasi ka Masterite ning loomulikult naistearvestuse parim).

Väga head sõitu tegid ka TPLK õpilased Marili Ringo ja Margaret Kalm, kes lõpetasid vastavalt üldarvestuse 5nda ja 8nda kohaga, samas naiste ja noorte U20 arvestuses poodiumil.

Parima tulemuse sverdiga purjelauaklassis saavutas Andrus Jõgi, üle 135L purjelauaklassis Cerly Aulik ning alla 135L Peep Tomingas.