Hispaanias Mallorcal lõppesid täna 30. märtsil alanud olümpiapurjetamise võistlused 49th Trofeo S.A.R. Princesa Sofia Iberostar. Eestlaste parimad olid naistest Ingrid Puusta 14. ja Karl Martin Rammo 16. kohal. Viimase päeva medalisõitudesse meie sportlased seekord kahjuks ei pääsenud.

Ingrid Puusta. Foto: Tomás Moyá / Trofeo Princesa Sofía Iberostar

Ingrid Puusta. Foto: Tomás Moyá / Trofeo Princesa Sofía Iberostar

Viie võistluspäeva jooksul said purjetajad rinda pista eriilmeliste tingimustega – oli nii nõrka, keskmist kui ka päris tugevat tuult. Eesti sportlastest kõige stabiilsemalt sõitis neis oludes naiste purjelauaklassis RS:X võistlev Ingrid Puusta (Noblessneri Jahtklubi), kes kvalifikatsioonisõitudega kuldgruppi pääsenuna võitles lõpptulemusena välja 14. koha. Kümnes sõidust kolmes finišeeris ta esikümnes. Hõbegrupis startinud Serafima Afanasieva (NYCS) sai kokkuvõttes 67. koha.

Laser Standardil purjetav Karl-Martin Rammo (Rein Ottosoni Purjespordikool/Tallinna Jahtklubi) seilas samuti finaalsõidud kuldlaevastikus ning tema jaoks lõppes regatt 16. kohaga. Tihedas konkurentsis õnnestus tal esikümne tulemus kirja saada 2 sõidus 10st. Rammo kommenteeris võistlustulemust järgmiselt: “Sain sel regatil 183 osaleja seas 16nda koha, mis vaadates minu 17ndat kohta maailma edetabelis on väga “minu auku” tulemus. Ütlen seda seetõttu, et selle “oma” tundub, et sõidan ära üpris kindlalt – kui asi vahelduseks ka välja tuleb, siis on praegu üha rohkem põhjust sinna esikümnesse torkimiseks.”

Laser Standard paadiklassi pronksfliidis võistelnud Eesti noormeestest sai Georg Haud (ROPK) 151., Tavo Annus (ROPK) 167., Martin Aruja (ROPK) 173. ja Bo Aaron Kooser (ROPK) 180. koha.

49erFX klassi hõbegrupis sõitnud Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (ROPK/TJK) lõpetasid regati 42. kohaga.

49er klassis kuulub pronkslaevastikus seilanud tiimile Juuso ja Henri Roihu (TJK) lõpptulemuseks jäi 70. koht.

Laser Radialil sai hõbefliidis startinud Anna Pohlak (TJK) lõppresultaadina kirja 93. koha.

49th Trofeo S.A.R. Princesa Sofia Iberostar regatil võistles 870 alusel 1215 purjetajat 62 riigist. 6. aprillini toimusid kvalifikatsiooni- ja finaalsõitudest koosnev avaseeria ning laupäeval pääsesid iga klassi kümme parimat medalisõitudele.

Võistluse kodulehekülg: http://www.trofeoprincesasofia.org/en/default/races/race

Tulemused: http://www.trofeoprincesasofia.org/en/default/races/race-resultsall

Reaalajas jälgimine: http://www.trofeoprincesasofia.org/en/default/races/race-directcomplet

Fotod: https://photomedia.trofeoprincesasofia.org/

Videod: http://www.trofeoprincesasofia.org/en/default/races/race-video

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race’i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Strand, Eesti Meedia, Helly Hansen, Matek ja LTT.