Eesti Purjelaualiit ja Eesti Loheliit tähistasid läinud nädalavahetusel surfihooaja lõppu koos Disco Tallinna 4. sünnipäevapeoga teater NO99 kohvikus. Auhinnagalal tunnustati aasta parimaid, Eesti meistreid, võistlussarjade võitjaid, võistluste korraldajaid, treenereid ja toetajaid.

Möödunud hooaeg oli Eesti surfis juba 46-es. Võib väita, et nii lohesurf kui purjelauasport on Eestis hetkel väga hea tervise juures! Kokku võistles mõlemas distsipliinis ja erinevatel võistluste kokku pea 400 võistlejat. Lisaks, 23 sportlast osales edukalt rahvusvahelistel võistlustel.

Meie esisurfar, Ingrid Puusta purjetas end Taanis Aarhusis olümpiaklassi purjetamise maailmameistrivõistlustel maailma esikahekümne hulka ja garanteeris seeläbi pääsme 2020. aasta Tokyo olümpiale. John Kaju saavutas Portimaos Formula maailmameistrivõistlustel suurepärase 5. koha ja Frank Ervin Lightweight kategoorias 1. koha! Boris Ljubtšenko võitis Soomes toimunud talisurfi maailmameistrivõistlustel hõbeda ning Tristen Erik Kivi sisenes väga edukalt purjelaua profisarja (PWA – Professional Windsurfing Association) võistlustulle!

• Aasta võistkond – Tallinna Purjelauakool
  • Aasta Tegu – Tristen Erik Kivi sisenemine purjelaua profisarja (PWA – Professional Windsurfing Association) võistlustulle!

Eesti Purjelaualiit tänas pikaajalist liidu peasekretäri Tõnis Kaske, kes kandis seda vastutusrikast rolli aastatel 2011 – 2018.

3. Raigo Piho

Eesti Loheliit tänab võistluste korraldajaid: Andre Tampõld, Fansurf Surfikool, North-West Group OÜ. Samuti tänab Eesti Loheliit kõiki laste ja noorte treenereid: Jane Aluve, Erkki Soosaar, Jevgeni Dernovoi, Tony Schneider, Hannes Themas ja Rasmus Pertelson.

Eesti Loheliidu suursponsoriks 2018. aastal oli AS 4Energia. Suured tänud toetuse eest!

Talisurfi Eesti meistrisarjas saavutas Eesti meistri tiitli Raivo Saarm, teiseks tuli Tõnis Salong ja kolmandaks Raul Mihkel Anton. Noorte (U20) vanuseklassi Eesti meistriks trooniti Raul Mihkel Anton, hõbedale tuli Joonas Väär ja pronksile Artur Luure.  Naistest oli parim Liisa Aasma.

HL8

Tallinna talisurfi meistrivõistlustel saavutas esikoha taas võidukas Raivo Saarm, teisele kohale tuli Raul Mihkel Anton ja kolmandale kohale Tõnis Salong. U20 vanuseklassis võttis võidu Raul Mihkel Anton, teiseks koha saavutas Joonas Väär ja kolmanda Uku Roosimölder.

Techno 293, RS:X ja Formula võistlusarvestuses jagati Eesti meistritiitlid ja kujunesid esikolmikud järgmiselt: