Pühapäeval, 19. juulil 2020 toimunud Aegna maratonile oli kokku registreerunud 56 võistlejat, nende hulgas lisaks eestlastele lätlased, leedulased ja soomlased. Stardijoonele asus siiski mõnevõrra vähem võistlejaid, kuna tuuleolud olid pigem sobivad vaid aerulauasportlastele.

Kõige kiiremini läbis Aegna maratoni täispika distantsi leedulane Aleksei Lobikov SUP laual, ajaga 2h 52min. Teiseks tuli samuti SUP laual lätlane Maris Galenieks, ajaga 2h 54 min. Kolmandana saabusid SUP laual tandemina Priit ja Keiu Vakmann, ajaga 3h 18 min.

Purjelauduritest oli Aegna maratoni täispika distantsi kõige kiirem läbija Joonas Mik (TPLK), ajaga 4h 22min. Teisena saabus purjelauduritest Kaur Säärits (NYCS), ajaga 4h 48min ning üldarvestuse kolmandana ja parima naisena Keit Järve (NYCS), ajaga 4h 49min.

Aegna maratoni täispika SUP-i arvestuse esikolmik: 1. koht Aleksei Lobikov (Vajas Galvoje, Läti), 2. koht Maris Galenieks (GG sup, Leedu) ja 3. koht Rein Lehtmets (TRG Spordiklubi).

U17 vanuseklassist oli täispika distantsi kiireim Joonas Mik Kaur Sääritsa ja Evert Härmi (5h 32min) (TPLK) ees.

Veteranide vanuseklassi esimene oli Andrus Jõgi (5h 34min) ja teine Heldur Kuusing (6h 31min).

Esimene ja ainuke katamataan, kapteniks Ksenia Dzord, lõpetas ajaga 4h 43min.

Kuulimuna e. lühikese distantsi võitjaks purjelauaarvestuses tuli Miks Bušmanis (1h 34min) Leonards Blumsi (1h 43min) ja Klavs Kaups-i (1h 45min) ees. Kõik nimetatud sportlased olid Lätist.

Purjelauaklassi U15 vanusearvestuses oli võitja Miks Bušmanis Jurgis Vaivodsi ja Ksenija Polovenko ees. Kõik nimetatud sportlased olid samuti Lätist.

Purjelauaklassi U13 vanusearvestuse võitjaks tuli Liisa Marii Kalk (1h 58min), teiseks Viljams Preiss (1h 59min) (Läti) ja kolmandaks Bertha Kivistik (2h).

Parim ja ainuke veteran, Kalev Allikveer lõpetas Kuulimuna distantsi ajaga 2h 10min.

Parim ja ainuke foiliga sõitja, Enri Petrov läbis Kuulimuna distantsi ajaga 3h 41min.

SUP arvestuses tuli võitjaks August Luure (59 min) Mattias Karu (1h 6min) ja ainukese naisvõistleja Lilith Aspe (1h 9min) ees.

Noorim võistleja, kes osales Aegna maratonil oli Kristers Krauklis (10 aastane) Lätist. Vanim võistleja oli Kalev Allikveer, kes veebruaris tähistas 70-ndat juubelit! Palju õnne ja tervist, Kalev!

Tiimiarvestuses võitis ülekaalukalt Noblessneri Purjetamiskool. Teise koha tiimiarvestuses saavutas Tallinna Purjelauakool ja kolmanda koha klubi Ridzene Lätist.