Talisurfi EMV sarja liidriteks tõusid Raul Mihkel Anton ja Madis Kallas

Nädalavahetusel peeti Lääne-Eestis Lõpe lahe jääl Talisurfi Eesti meistrivõistluste esimene etapp. Ilm oli soe, mõnusalt tuuline ja jää peaaegu lumevaba. Vastavalt oludele peeti kelkudele slaalomi distsipliinis, mis toimus suhteliselt väiksel alal ja oli seega hästi vaatemänguline. Lohe klassi võistlus toimus traditsioonilises kursisõidu distsipliinis.

Kelkudele anti 11 starti, millest enamuse võitis Raul Mihkel Anton (NYCS). Teise koha saavutas mitme MM-tiitliga pärjatud Boris Ljubtšenko (BTE/HSK) ja kolmandaks tõusis ülitihedas konkurentsis tänu heale viimasele sõidule Joonas Väär (NYCS).

Noorte U20 arvestuse võitis Raul Mihkel Anton, teine oli Joonas Väär ja kolmas Kaur Säärits (samuti NYCS).

Naiste arvestuse ja samas ka noorte (U20) tüdrukute arvestuse võitis Marta Arete Sokk. Võrdsete punktidega saavutas teise koha Liisbet Orav ja kolmas oli Saskia Põldmaa. Kõik noored on Noblessneri purjetamiskooli (NYCS) esindajad.

Grand Master arvestuse võitis Tõnis Salong, teiseks tuli Meelis Rang ja kolmandaks tuli Raivo Saarm (Team Jahe).

Kokkuvõttes näeme, et kelkude klassi esiotsas domineerivad üha enam julgust ja kogemusi omandavad noored sportlased.

Muidugi ei saa alahinnata vanemate sportlaste abivalmidust noorte suhtes: noored on nende abil saanud soetada omale
kelke ning jagatakse ka nõu.

Lohe klassis võitis etapi Madis Kallas (Pirita Surfiklubi). Teise koha saavutas Martti Ainola (Laulasmaa surfiklubi) ja kolmandaks tuli Vladimir Popov. Võistlemise vaates on lohe klass Eestis alles arenemas. Õnneks on meil olemas üksikud tipud, kelle eeskuju motiveerib surfikoole ja noori toreda talialaga järjest tõsisemalt tegelema.

Seekord oli jää peal näha ka tiiva klassi – veel mitte võistlemas, aga ehk juba järgmisel korral on mõned tiivad ka stardis?

EMV I etapi tulemused:
kelgu klass
lohe klass

Pildid: fotode autor Karli Saul
Video: autor Karli Saul
Talisurfi EMV-d toetas slaalom.ee, Noblessneri Jahtklubi Purjetamiskool ja Eesti Purjelaualiit.

Tõnis Kask

Eesti purjelaualiit õnnitleb veelkord kõiki võistlejaid ja suured, suured tänud Tõnis Kasele ja Enda Pärismale võistluste korraldamise eest!

Taliisurf EMV8 Talisurf EMV1 Talisurf EMV2 Talisurf EMV3 Talisurf EMV5 Talisurf EMV6 Talisurf EMV7 Talisuurf EMV4