4.-5. juunil toimus 2022 FUN sarja esimene etapp – Võsu FUN.

Võistlustel osales 39 sportlast, kellest U15 ja U17 arvestustes võistles lausa 17 noorsportlast!

Tuuleprognoos laupäevaks oli 5 – 10 m/s ja pühapäevaks tuult eriti ei lubatudki. Ja nii ka läks. Laupäeval sai uimedele teha 6 ja foilidele 7 sõitu. Pühapäev seevastu kulus peamiselt Tiina poolt valmistatud roogade maitsmisele, Ukulele muljete jagamisele, võrk- ja jalgpallimängule ja niisama laterdamisele. Merele jõudsid vaid kohtunikud, st pühapäeval sõite tuulepuudusel ei toimunudki.

Purjelaua klassi üldarvestuse võitis napilt Kaur Säärits (NYCS) treener Aivar Kajaka ees. Omakorda väga napilt jäi kolmandaks Valde Viiding (BlackTeamEstonia), kellel oli võrdne punktisumma teiseks tulnud Aivar Kajakaga. Parim naine oli taaskord Cerly Aulik (BlackTeamEstonia). Open Foil üldarvestuse võitis Renar Roolaht (Pirita Surfiklubi) ja Open Foil U21 vanusearvestuse Romek Roolaht (TPLK).

Võistluste rariteetsete karikate materjal pärineb Ukrainast, Azovi metallitehasest. Suured tänud Triin Toming ja Metallituba OÜ.

3. Joonas Mik

Parim naine Emma Viktoria Millend (TPLK)

Tulemused SIIT

Kaur Säärits (NYCS), Purjelaud üldarvestus I koht: „Kogu esikolmik kasutas formula laudu, mis tähendas, et teistel meestel oli suur eelis minu ees, kuna sõitsin selle lauaga esimest korda. Esimeses sõidus sai mulle selgeks, et minu trump on tuuleaugud ja seetõttu mängisin oma purjetrimmi ja jõuvarudega just nende peale. Sellega kaotasin pagides muidugi päris kõvasti, kuna vähem twistis purjega on mul veel halvem käik teistest, rääkimata sellest, et konkurendid Valde Viiding ja Aivar Kajakas kasutasid glisseerimiseks mõeldud purjeid ja mina Techno purje. Tuuleaugud osutusid aga nii suureks, et prioriteet oli päris suures osas glissis püsimine, mis ilmselt tõigi mulle võidu. Võistluste enda koha pealt oli väga meeldiv, et suvi oli lõpuks kohale jõudnud. Võsu on väga suvise loomuga paik, mis andis ka oma panuse. Nagu Fun sarja võistlustel ikka olid minu lemmikteguriteks hea toit ja meeldiv seltskond.”

Cerly Aulik (Black Team Estonia), naiste I koht ja Masterite II koht: “Võiduni viis mind õige varustuse valik. Esimene pool oli tuult vähem, siis oli formulatel eelis, aga hiljem tõstis tuult ja sai maiustuseks ka slallikaga kihutada. No mis sa funilt enam rohkem soovida oskaks kui tuult, siledat vett ja päikest. Kõik see oli olemas. Korraldus oli korralik ja rada oli super. Kahju ainult, et meie naised väga võistelda ei soovi.”

Renar Roolaht (Pirita Surfiklubi), Open Foil üldarvestuse I koht: “Võsu Fun oli tore, sest ilm ja tuul olid mõnusad. Tulin Foil klassis esimeseks ja selle aitas mul saavutada stabiilsus. Olin igas sõidus kas esimesel või teisel kohal. Sellise stabiilsuse on mulle andnud hiljutised välisvõistlused ja trennid välislaagrites. Võistlus oli üldiselt väga mõnus, kuna konkurents oli hea ja koguaeg oli kellegagi mõõtu võtta.”

Fotod Veiko Vainkülalt SIIT

Eesti Purjelaualiit tänab:

Martin Berkmann – professionaalne 2022 FUN võistlussarja peakohtunik

Peeter Mamontov – Võsu FUN 2022 peakohtuniku parem käsi

Katrin Justus – veatud finishitulemused

Ingeldrin Aug – kaatrite võlur ja laialdaste teadmistega merepääste ekspert

Lepispea Caravan&Camping – täiuslik surfivõistluste laagriplats!

Veiko Vainküla – kaunid fotod maa ja vee pealt

Argo Servet ja kogu Eru Surfi meeskond – igakülgne abi võistluste korraldamisel!

Tiina Viira – maitsvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid!