Purjelaudurite suvine võistlushooaeg avati traditsioonilise sisevee võistlusega Harku järvel. Ühtlasi selgitati välja Raceboard klassi 2023 Eesti meister.

Nädalavahetuse madalad temperatuurid seadsid ohtu purjelaudurite esimese vee peal peetava kalendrivõistluse. Esmalt ebamugava olukorra muutis hoobilt mõnusaks kevadiselt soe päike ja suhteliselt vaikne tuul. Hooaja avaregatile kogunes ligi kolmkümmend surfarit. Osalejaid oli nii purjelauas kui ka uudses iQFoil klassis. Klubidest olid esindatud Noblessneri Purjetamiskool, Tallinna Purjelauakool, Pirita Surfiklubi ja Black Team Estonia.

Johanna Lukk

Purjelaua klassidele peeti kahe päeva jooksul kaheksa sõitu. Kõige nooremas, Techno293 U13 vanusearvestuses võitis esikoha Johanna Lukk. Teise koha saavutas Paul Tuubel ja kolmanda Helena Jõepere. Juuniorite U15 vanusegrupis võitis esikoha Lukas Tuubel, teise Grita Griin ja kolmanda Anni Tulviste.

Lukas Tuubel

Vanemate Techno Plus klassis kindlustas esikoha taaskord Kaur Säärits. Teise koha saavutas Karl Henrik Loik ja kolmanda Liisbeth Orav. Sama klassi U19 vanusearvestuse võitis Karl Henrik Loik, teiseks tuli Liisbeth Orav ja kolmandaks Georg Otto Karma.

Kaur Säärits

Raceboard klassis kandis antud võistlus Eesti meistrivõistluste nime. Stabiilse sõiduga võitis teist korda meistritiitli kogenud Raivo Saarm. Teise koha saavutas Jaak Lukk ja kolmanda Kaur Säärits.

Raivo Saarm

IQFoil klassi jaoks olid tuuleolud väga piiripealsed. Nõrga tuule tõttu tuli nii mõnigi sõit katkestada ja siis uuesti alustada. Kahe päeva peale saadi lõpuks kirja neli sõitu. Keerulistes oludes trooniti võitjaks Lisett Aasmets. Teise koha saavutas Karl Sören Tamm ja kolmanda Martin Berkmann.

Lisett Aasmets

Tulemused:

Pildid: Raul Harro
Video valmib pisut hiljem!

Harku regatti toetas Surfiklubi Puri, Noblessneri Purjetamiskool ja slaalom.ee. Koostööpartneriks oli Eesti Purjelaualiit.

Eelmine postitusiQfoili 2023 Euroopa meistrivõistlused toimuvad 6.-14. mail Patrases Kreekas Järgmine postitusSlaalomi EMV ja harrastajate slaalom TULEB TAAS!