Stardijoonele rivistus 24 olümpiaklassi sportlast Eestist, Lätist ja Soomest.

Regati direktori Matthew Rickardi sõnul oli tegemist seni kõige konkurentsitihedama iQfoili võistlusega Eestis. „Nädalavahetuse tingimused varieerusid mõõdukast tugeva tuuleni, mis võimaldas sõita kombineeritult slaalomi ja rajasõidu formaadis. Mul on väga hea meel näha meie Eesti purjetajaid oma klassides domineerimas, samuti liitunud uusi iQfoili purjetajaid, kes näitavad üles lootustandvat talenti. Kokkuvõttes oli väga edukas üritus, mis näitab meie iQfoili meeskonna pühendunud tööd. On väga julgustav näha iQfoil klassi kiiret kasvu ja põnevust Eestis!“, ütles Matthew, kes on ühtlasi iQfoil Team Estonia treener.

Peavõistlusjuhi Martin Berkmanni professionaalsel dirigeerimisel sõideti kahe päeva jooksul 12 võidusõitu. Martini kommentaar toimunule: „EKV esimene etapp IQ Foili olümpiaklassile sai kingituseks perfektsed tuuleolud selle foiliva klassi jaoks. Esimene päev algas slaalomi tuulega ja teine pool päevast oli kursisõidutuul. Teine võistluspäev puhus kõigil kuuel sõidul piisavalt kursisõiduks. Ka maratoni oleks saanud pidada nende tuule- ja lainetingimustega, aga seoses mittepiisavate turvameetmetega otsustasin seekord maratoni mitte teha. 12 sõitu, mis peetud sai, oli ka maksimum lubatud sõitude arv. Kõik võistlejad said end proovile panna pikkadel päevadel merel ning klassireeglitele vastavatel võistlusradadel. Eriti tegi rõõmu Soome ja Läti sportlaste osalemine. Tänan oma meeskonda ja kui kellelgi on tulevikus huvi märgipanija ägeda töö vastu, siis oled enam kui teretulnud!“

iQfoil Senior võitjaks trooniti Renar Roolaht, kes võttis oma (tõenäoliselt hooaja senise kõige õnnestunumad) sõidud kokku nii: „ Võistlus oli hea. Alustades tingimustest – sile vesi, päike paistis, ilm oli soe ja tuul puhus. Korralduse pool oli ka väga viisakas, saime ikkagi 12 sõitu kahe päevaga. Tingimused olid keskmisest tuulisemad ja täpselt selliste ilmadega olen ma viimase kuu jooksul enim trenni teinud. Kuna ma olin konkurentidest kursisõidus kiirem, siis sõitsin väga rahulikult ja ei võtnud riske. Tegin manöövreid kindla peale ja tänu sellele suutsin enamus sõite võita. Kõige keerulisemad olid minu jaoks slaalomi sõidud. Pealmiselt võitlesin seal Davise ja Frankiga. Nende stardid ja allatuul on väga tugevad, samuti teevad nad jibe väga kiirelt ja kindlalt. Saime nendega korralikult võistelda nendel kolmel slalli sõidul.”

Võistluste esikolmikud:

iQfoil Senior:

 1. Renar Roolaht
 2. Davis Mazais (LAT)
 3. Romek Roolaht

Parima naine: Ingrid Puusta

iQfoil U21:

 1. Davis Mazais (LAT)
 2. Romek Roolaht
 3. Evert Härms

iQfoil Youth:

 1. Emma Viktoria Millend
 2. Sofia Hämäläinen (FIN)
 3. Karlis Mengelsons (LAT)

Parim naine: Emma Viktoria Millend

iQfoil Junior:

 1. Viliams Preiss (LAT)
 2. Bertha Kivistik
 3. Liisa Marii Kalk

Parim naine: Bertha Kivistik

Kõik tulemused SIIT

Võistluste korraldajad tänavad toetajaid: Surfhouse Dermosil Eesti ja Eesti Purjelaualiit

Suured tänud vabatahtlikele: Erik Puusta, Oskar Soonvald, Külli Haava

Samuti suured tänud Pritta Paadikule, kes kõik tulemused kenasti kirja sai ja fotograaf Veiko Vainkülale.

Fotod SIIT

Järgmine iQfoili Eesti Karikasarja etapp toimub koos Baltic Cup Estonia võistlusega 15.-16. juulil Haven  Kakumäel, Tallinnas.

 

Kristel Oitmaa

Eesti Purjelaualiidu peasekretär

5228877

Prittastart

Koos