Nädalavahetusel, 15.-16. juunil toimusid iQfoili EKV II etapi, Techno293 EKV I etapi – Noblessner Cup I etapi purjelauavõistlused.

Kokkuvõte Slaalom.ee artiklist:

Noblessner Cup kuulub sel aastal Garmin Eesti purjetamise karikasarja. Ilm oli nädalavahetusel üsna heitlik. Tuuleprognoosi väga polnud, samas reaalsed olud võimaldasid võistlusprogrammi täita pea täismahus. Kolme päeva jooksul selgusid Noblessneri vetel hetke parimad surfarid purjelaua olümpiaklaassis iQFoil ja noorte purjelaud Techno 293 arvestustes. Esindatud olid Noblessneri Purjetamiskool (NYCS), Tallinna Purjelauakool (TPLK) ja Helsingfors Segelklubb ry (HSK) sportlased.

Renar Roolaht

Ingrid Puusta

iQFoil klassi seenior ja U23 arvestustes toimus kokku 11 võistlussõitu. Kõik sõidud peeti vastavalt tuuleoludele slaalomi distsipliinis. Seenioritest võitis regati Renar Roolaht. Teiseks tuli Romek Roolaht ja kolmandaks Jakob Tuubel. U23 arvestuse võitis Romek Roolaht. Teiseks tuli Jakob Tuubel ja kolmandaks Kristofer Rajasalu. Seenior naiste arvestuse võitis meie olümpiasportlane Ingrid Puusta.

Aksel Haava

Berta Kivistik

iQFoil noorte klassides peeti 9 võistlussõitu. U19 arvestuse võitis Aksel Haava. Teise koha saavutas Oskar Lillepea ja kolmanda Lisett Aasmets. Lisett võitis ühtlasi ka tüdrukute arvestuse. U17 vanusegrupi parim oli Berta Kivistik, teine Liisa Marii Kalk ja kolmas Leonid Turovski.

Karl Henrik Loik / Anni Tulviste

Techno noorteklassides toimus 10 võistlussõitu. Techno Plus U19 arvestuse võitis Karl Henrik Loik. Teise koha saavutas Georg Otto Karma ja kolmanda Artemi Zõrjanov. U17 vanusegrupi võitis Anni Tulviste Sander Laasma ja Penert Lainemurd ees.

Johanna Lukk – EST 800

Techno U15 vanusegrupi parim on Johanna Lukk. Teise koha saavutas Henri Kiiver ja kolmanda Grita Griin. U15 tüdrukute arvestuse esikolmik on Johanna Lukk, teine Grita Griin ja kolmas Helena Jõepere. Kõige nooremates U13 võistlejatest läbis vapralt 10 sõitu Linda Tulviste.

Linda Tulviste

Techno klasside ülese, nn Raceboard arvestuse võitis Karl Henrik Loik. Teise koha saavutas Georg Otto Karma ja kolmanda Johanna Lukk.

Tulemused
Pildid ja video: autor Raul Harro

Noblessner regati teine etapp toimub juba kahe nädala pärast ja finaaletapile saab kaasa elada augusti esimestel päevadel. Noblessneri sarja purjeregatte toetavad Port Noblessner, Garmin/EJL ja Tallinna linn.

Artikli autor: Tõnis Kask