Nädalavahetusel, 28.-30. juunil toimus Noblessner Cup II etapp.

Artikli autor: Tõnis Kask, Slaalom.ee

Purjelaudurite aasta teine tähtis koduregatt (Techno 293 EKV II etapp) kulges Eesti suve imelistes tingimustes. Rahvusvaheline osavõtjaskond nautis lõputut päikest, mõnusalt jahutavat vett ja tuule nii heldemat kui ka karmimat poolt. Süüa sai samuti väga hästi! Võistlejateks olid taaskord noored Techno klassi purjelaudurid ja veidi kogenumad Foil klassi surfarid. Klubidest olid esindatud Noblessneri Purjetamiskool (NYCS) Eestist, Helsingfors Segelklubb ry (HSK) Soomest ja Burāšanas klubs 360 (BK360) Lätist.

Purjelaud Techno klassis toimus kokku 10 sõitu. Arvestusi peeti neljas vanusegrupis pluss Raceboard üldarvestuses. Kõige nooremate Techno U13 vanusegrupi võitis Linda Tulviste. Sama punktisummaga jäi teiseks Markus Antonis ja kolmas oli Hart Hõim.

Techno U13 poodium

Techno U15 vanusegrupis võttis kindla esikoha Johanna Lukk. Teise koha saavutas Pärt Evald Kullerkupp ja kolmada Marta Leva Dale Lätist. Tüdrukutest pääses siin vanusegrupis poodiumi kolmandale kohale Grita Griin.

Johanna Lukk

Techno U17 vanusegrupis hõivas poodiumi kõrgeima koha Sander Laasma. Teise ja kolmanda koha tasavägises heitluses võttis võidu Anni Tulviste. Sama punktisummaga oli kolmas Karl Kristofer Sillaorg.

Sander Laasma

Techno Plus U19 klassis on hetkel parim Karl Henrik Loik. Teis koha võitis Saskia Põldmaa ja kolmanda Georg Otto Karma. Techno klassi üleses Raceboard üldarvestuses tuli regati võitjaks Karl Henrik Loik. Teise koha saavutas Liisbeth Orav. Kolmanda koha võitis noor (U15 võitja) Johanna Lukk.

Karl Henrik Loik

Tagasihoidlikumas Foil klassis peeti seekord vaid üldarvestust. Sõite tuli siin kokku 6. Võit läks sedapuhku Lätti. Esikoha võitis ülikogenud vanameister Ansis Dale. Teise koha saavutas Sander Laasma ja kolmanda Grita Griin.

Ansis Dale

Tulemused:

Noblessner Cupi koondtulemused:

Fotod: autor Raul Harro ja Enda Pärisma

Regatti toetasid Port Noblessner, Tallinna linn ja Garmin/EJL. Noblessneri kolmas regatt peetakse kuu aja pärast augusti esimestel päevadel. Siis on regatil juba EMV staatus, ehk siis selgitatakse välja aasta Eesti meistrid.