Aegna maratoni kokkuvõte Kati Keevallikult:
Uus REKORD 34 minutit, mille sõitis välja FRANK ERVIN!
10. augustil 2024 toimus Pirital järjekordne Aegna Maraton, mille korraldas Pirita Surfiklubi. Osalejateks olid purjelaudurid, lohesurfarid, wing-foilijad ja foilisurfarid, kes kõik panid oma oskused ja vastupidavuse tõsiselt proovile.
Aegna Maratonil osalejad said võistlema tulles valida kahe distantsi vahel: pikk distants, mille märk asub Aegna saare ees, ja lühike distants, mille märk oli kuulimuna juures. Sel aastal lisas võistlusele vürtsi eriti tugev tuul, puhanguti 15 m/s ja kõrged lained, mis kohati ulatusid kuni 2.5 m kõrgusteks. Need, kes julgesid sellistes tingimustes rajale minna, väärivad kindlasti tunnustust. Vaatamata keerulistele oludele suudeti püstitada ka uus rekord.
Pikal distantsil õnnestus Frank Ervinil purjelaua slaalomi varustusega sõita Aegnale ja tagasi vaid 34 minutiga, mis on kaks minutit parem kui varasem rekord, mida hoidis Roland Miku. Madis Kallas, kes võistles lohefoiliga, juhtis suurema osa distantsist, kuid jäi lõpuks Frankile alla, lõpetades ajaga 35 minutit, mis on samuti eelmisest rekordist parem. Kolmanda koha saavutas Valde Viiding.
Naistest saavutas esikoha Emma Viktoria Millend purjelaua foiliga. Talle järgnes Cerly Aulik slaalomi laual ja kolmanda koha sai Annika Tuisk, samuti slaalomi varustusega.
Lühikese distantsi võitis Johanna Lukk, teiseks tuli Pärt Kullerkupp ja kolmanda koha saavutas Penert Lainemurd.
Aegna Maraton 2024 jääb kindlasti kõigile meelde kui üks tormine ja põnev võistlus, kus osalejad said proovida oma piire ja nautida ekstreemseid olusid. Võitjad ei saavutanud mitte ainult medalit, vaid ka eneseületuse tunnet ja unustamatuid mälestusi.
Pirita Surfiklubi tänab ka võistluse toetajaid NOCCO, SUNFLY, EESTI AND, SURFHOUSE, SPORTLAND