Formula 2008 aasta maailmameister on Wojtek Brzozowski POL 10!!!

Kokku kogunes võimsa comebacki teinud poolaka skooriks MM-i 11-ne sõiduga vaid 9 punkti. Teiseks tulnud Gonzalo Costa Hoevel Argentiinast kogus 14 punkti ja Michal Polanowski kolmandana 28 punkti. Eestlastest saavutas parima 25nda koha Martin Ervin. Toomas Mölder sai 33. koha, Henri Kaar 57. koha ja Gunnar Poltruk 59. koha.

Naistest võitis maailmameistri tiitli poolatar Marta Hlavaty napi 1-punktise eduga austraallanna Allison Shreeve ees, kes kogus 12 punkti. Kolmandaks tuli 21 punktiga Ukraina esindaja Olga Maslivets. Stabiilselt sõitnud Maarja Niinemets tuli 41 punktiga seitsmendaks. Vahe neljandaks tulnud poolatari Agnieszka Pietrasikiga oli kõigest 6 punkti.

EELNEVALT:

Formulaklassi MM toimub Portugalis Portimaos, kus varemgi suurvõistlusi peetud ja  PRO-de hinnangul korralikud tingimused ja hea korraldus.

Tuuleprognoos näitab Portimaosse tugevaimat (13-21knotsi) tuult reedeks, neljapäeval on äärmused samad, kuid üldiselt puhub vähem. Laupäeval ja pühapäeval hakkab tuul suunda muutma ja muutub 5-12 knotsi piires. Kõrgeimat lainetust (2,8m) pakub Windguru samuti reedeks.

Eestlastest osalevad: Maarja Niinemets EST 84; Martin Ervin EST 202; Toomas Mölder EST 44 (pildil); Henri Kaar EST 311; Gunnar Poltruk EST 789

Meeste arvestuses on hetkel peetud 1 sõit, mille võitisGonzalo Costa Hoevel Argentiinast.

Martin Ervin – 16; Toomas Mölder – 24; Henri Kaar – 56; Gunnar Poltruk -60; Sel hooajal võimsalt esinenud lätlane Janis Preiss, keda meie mehed kindlasti silmas peavad, sai avasõidus 31. koha. Meeste arvestuses on MM-il osalemas 85 võistlejat.

VÕISTLUSTE KODULEHEKÜLG asub siin.

Euroopa pronksmedali omanik Maarja Niinemets on kahe sõidu järel  11 punktiga 5. kohal. Naiste võistlust juhib 2 punktiga mõlemad sõidud võitnud poolatar Marta Hlavaty. Kokku osaleb MM-il 15 naist.

Veel enne Pekingi Olümpiat aktiivselt RS:X klassis võistelnud ja treeninud Henri Kaar (pildil) osaleb FOD (Formula One Design) varustusega, mis konkureerib RS:X varustusega olümpiavarustuse koha pärast. Võistluste kodulehelt saab lugeda arvamusi ja hinnanguid kumbagi varustuse heade ja halbade omaduste kohta. FOD varustusse kuulub meestel 11,0 ja naistel 9,5 Severne puri, alumiiniumpoom, Starboard 162-tüüpi laud ja DEB R20 tüüpi uim.

Samal teemal: Toomas Mölderi päevik