Saaremaal toimus nädalavahetusel EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karika esimene etapp Roomassaare regatt. Oli taaskord kena päikesepaisteline purjetamisilm ning sportlased suundusid hommikul merele keskmises tuules, mis päeva peale küll veidi vaiksemaks jäi. Kolm päeva kestnud võistluste tulemusel selgusid Eesti karikavõistluste avaetapi parimad. Enamikus klassides peeti ära kõik planeeritud 7 võistlussõitu, vaid Optimist klassis saadi eilsete karmide tingimuste tõttu kirja 6 sõidu tulemused, teatab Battery Tallinna Purjelauakooli peatreener Jaak Lukk.
Olümpiapurjelaual RS:X tuli meeste klassis ülekaalukalt võitjaks Johannes Ahun (Battery Tallinna Purjelauakool), kes vandus põhikonkurendile Kevin Jakobsonile (BTPLK) alla vaid eelviimases võistlussõidus. Kolmanda kohaga pidi leppima Egon Epner (Jahtklubi Dago). Klassis RS:X mehed oli 3 võistlejat. RS:X U19 ja naised klassis võitis kõik sõidud ning osutus seega lõppkokkuvõttes parimaks Ingrid Puusta (BTPLK), teiseks tuli Roland Mik (ROPK) ja kolmas koht kuulub 5 võistleja hulgas Benjamik Siirakule (BTPLK). Naiste arvestuses saavutas Puusta järel teise koha Annika Valkna (BTPLK), naisi võistles 2.

Noorte purjelauaklassides Techno 293 U15 ja Techno 293 U17 kujunesid regati lõpptulemused järgmiseks: U15 1. Karl-Erik Saarm (BTPLK), 2. Artur Kaiküll (BTPLK), 3. Fredrik Matthias Sirkel (BTPLK), U15 tüdrukud 1. Kaisa Potisepp (BTPLK), kokku 6 võistlejat, neist 1 tüdrukute arvestuses; U17 1. Nikita Rom (BTPLK), 2. Peeter Kask (ESS Kalev Jahtklubi), 3. Ülle-Linda Talts (BTPLK), U17 tüdrukud 1. Talts, 2. Betti Vainküla (BTPLK), 3. Monika Rull (BTPLK), kokku 9 võistlejat, neist 4 tüdrukud.

Roomassaare regati korraldas Saaremaa Merispordi Selts koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.