Aegna Maratoni startTänavusest Aegna Maratonist võttis osa 114 võistlejat. Lisaks purjelauduritele asusid pikale distantsile ka 9 katamaraani. 5 noort optimistidel läbisid aga lühikese distantsi kuulimunani ja tagasi. Võistlustele registreerus ka kaks lohesurfarit, kahjuks jäi nendele aga tuulest siiski väheseks – puhus maatuul kiirusega 3-5m/s.

97 purjelaudurist võtsid teekonna Aegnani ette 66. Neist kiireim oli svertlaual sõitnud Matti Mik, kellele seekordne võit oli juba kolmas.

Teise kohaga lõpetas samuti svetrlaua kasuks otsustanud  Rein Raud, kolmandana Toomas Mölder formulal. Naistest läbis Aegna distantsi esimesena Ingrid Puusta.
Lühikese distantsi võitis Raimo Väli.

Katamaraanide arvestuses võitis maratoni Jüri Saarnok ja optimistide arvestuses Merilyn Vähesoo.

Maratonijärgselt korraldati merel ka surfikarneval. Publik andis enim hääli Pennyle, kes valiti 2010 aasta stiiliikooniks. Võidu tõi must ülikond, valged sokid ja tantsukingad.  Lisaks  temale pakkusid vaatajale silmailu ka nt. inglitiibadega meesbaleriin, mereröövel ja vampiir.

Täna jätkub võistluspäev Pirital Bacardi Funi 2. etapi näol.