Foto: Liis Härmson

Sel komapäeval algav Roosta Puhkekülas toimuv Eesti purjelauahooaja traditsiooniline tippsündmus Battery Surfilaager keskendub esimese suurüritusena loodust säästvatele teemadele. Organiseeritud on nii prügi kogumine, sorteerimine kui taaskasutusse suunamine.

Eesti Purjelaualiit teeb laagri jäätmehalduse osas koostööd Pakendikeskuse, Eesti Pandipakendi ning TVO-ga. „Koostööpartnerite abil varustame laagrilised prügikottidega ning rajame laagri territooriumile 36 prügikogumispunkti, sh. 6 suuremat sorteerimisjaama. Kõik toitlustajad ja müügipunktid sorteerivad samuti prügi ning kõik läheb maksimaalselt ümbertöötlemisele,“ rääkis Surfilaagri peakorraldaja Kristel Vettik.

Uudse lähenemisena on Battery Surfilaager sel aastal võtnud kasutusele korduvkasutatava laagri logodega joogitopsi. „Spetsiaalse laagritopsi saab pandi vastu vahetada igas müügipunktis ning hiljem soovi korral ka tagastada. Kõiki jooke serveeritakse laagritopsist ning ühekordsete nõudega ning originaaltaaraga platsil liikuda lubatud ei ole. Sel aastal on toitlustajate valik oluliselt suurem ning toome kohale ka poehindadega Laagrilavka, kust igaüks sobivad tooted leiab. Sööke ja jooke kaasta võtta ei ole vajalik ning jäätmekäitluse paremaks korraldamiseks me sel aastal seda ka ei luba,“ selgitas Vettik.

Keskkonna säästmise temaatikat kohtab ka Surfilaagri koolituste nimekirjas. Keskkonnameti koolitajad peavad kolm loengut ökoloogilise jalajälje vähendamisest. Tervisele pühendutakse Surfilaagris enamgi – viie päeva jooksul saavad laagrilised kuulata harivaid loenguid näiteks veeohutuse, esmaabi, nahahoolduse ning tervisliku toitumise teemadel.

Surfilaagri muusikavalikust on aastal žanriliselt lai – kuulata saab reggaet , rokki, afro beati ja ladinapäraseid rütme.  Peo naelaks on laupäevane „Kümnendite kulla“ kontsert, kus  esinevad eksklusiivselt Siim Aimla juhendamisel Georg Otsa nimelise Muusikakooli big-band solitidega Liis Lemsalu, Mikk Saar, Rosanna Lints ja Raimondo Laikre,  ning Eesti muusika raudvarasse kuuluvad Voldemar Kuslap, Heidy Tamme ja Ele Kõlar. Lisaks esinevad viie päeva jooksul Eesti-Kuuba-Venetsueela bänd La Perfecta Combinacion koos solisti Martha Acostaga Puerto Ricost, DJ Bert on Beats, Dice Rudy & Tommyboy jpt.

Jooksvat infot ja täienevat programmi saab jälgida kodulehelt www.surfilaager.ee  ning Facebookist https://www.facebook.com/surfilaager