Rainer KasekiviKolm päeva väldanud Saaremaa Merispordi Seltsi regati kestel nii vaiksemaid kui tugevamaid tuuli tunda saanud noored purjelaudurid selgitasid endi seast välja parimad kolmes võistlusklassis.

Ilm oli kõigi kolme võistluspäeva kestel soe ja päikesepaisteline, kuid kui eile tuli sportlastel rinda pista kiiruselt üle keskmise puhunud tuulega, siis täna jagus tuuleõhku Roomassaarde taas napimalt. Plaanijärgsed võistlussõidud said kõik siiski ilusti peetud.

Techno 293 alla 15 aastaste purjelaual võitis regati enamikus sõitudest esimesena finišeerinud Karl Gregor Baumann (NYCS). Teise koha autasu teenis välja Alfred Kalm (TPLK) ja kolmandaks tuli Tanel Reigo (TPLK). Klassis võistles kolm noort.

Alla 17 aastaste Techno 293 klassis saavutas kuue sportlase konkurentsis esikoha Keit Järve (NYCS) Marcus Pertelsoni (TPLK) ja Hendrik Ploomi (NYCS) ees.

Techno 293 O17 klassis astus poodiumi kõrgeimale astmele puhta sõiduvõitude seeria kirja saanud Rainer Kasekivi (TPLK). Teine koht kuulub klassis osalenud nelja purjelauduri seas Mia Tammele (NYCS) ning kolmanda koha sai lõppkokkuvõttes Priit Kivisilla (JK Dago).

Saaremaa Merispordi Seltsi regati korraldas Saaremaa Merispordi Selts koostöös Kuressaare linna, AS-i Saarte Liinid ning Eesti Jahtklubide Liiduga.

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas koosneb kokku kolmest regatist purjelaua noorte- ja olümpiaklassidele. Eesti Karikas algas 31. maist 2. juunini Roomassaares toimunud Saaremaa Merispordi Seltsi regatiga. Järgmine etapp, Tallinna Jahtklubi karikavõistlused peetakse 16.-18. augustil Lohusalus. Viimaseks osavõistluseks on 20.-22. septembril aset leidev Tallinna Nädala regatt.

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Tallinna Sadam, Starter, Vopak E.O.S., Eesti Loots, Matek, NG Investeeringud ja Planestar.