USA-s Miamis toimuval purjetamise maailma karika teisel etapil tegi debüüdi noor RS:X klassi purjelaudur Keit Järve.

ISAF MK Miami etapil osaleb kõigis olümpiaklassides kokku 856 purjetajat 63 riigist.

Keit Järve, autor Dominique Vallée

Võistluste avapäev pakkus sportlastele üsna karmi ilma: päikesepaiste vaheldus tugevate vihmahoogudega, tugev tuul kiirusega 8-15 m/s oli tõeline väljakutse ka parimatele purjetajatele.

Keit Järve (Solosailing/SRA NYCS) lõpetas esimese ja teise sõidu 33. kohaga. Kokkuvõttes on Keit samuti 33. kohal. Esikohal on ameeriklanna Marion Lepert.

Teisel võistluspäeval puhus Miamis väga keerutav tuul 6-7 m/s, mis nõudis purjetajatelt erilist tähelepanu tuule jälgimisel ja taktikaliste valikute tegemisel.

Keit Järve lõpetas tänased sõidud mitte finišeerumise, 31. ja 27. kohaga. Kokkuvõttes on Keit 35. kohal. Esikohale tõusis britt Bryony Shaw.

Kolmandal regatipäeval puhus Miamis taas väga keerutav tuul, hommikul kiirusega9-10 m/s, päeva jooksul aga tuul vaikis 4-5 m/s-ni. Olud olid nii keerulised, et vaid üksikud sõitjad püsisid päeva jooksul esimeste hulgas.

Keit Järve lõpetas tänased sõidud mitte finišeerumise, 34. ja 35. kohaga. Kokkuvõttes on Keit 35. kohal. Esikohal purjetab Bryony Shaw.

Neljandal päeval lisandusid Keit Järve tulemustele 35. 35. ja 31. koht.

Viiendal regatipäeval oli Miamis vaikne tuul, hommikul kiirusega 3-4 m/s, päeva jooksul aga tuul vaikis 1-2 m/s-ni. Tänastes sõitudes tulid 32. ja suurepärane 24. koht.

Noor surfar Keit Järve (Solosailing/SRA NYCS) lõpetas oma esimese maailma karika etapi 35. kohaga. Esikoha saavutas britt Bryony Shaw.

Miami MK etapi videokokkuvõtted.

ISAF Purjetamise Maailma Karikas
ISAF Purjetamise Maailma Karikas on igal aastal toimuv kõrgetasemeline võistlusseeria olümpiapurjetamises.
ISAF Purjetamise Maailma Karikas koosneb viiest etapist ja ühest finaalregatist. ISAF MK etappide toimumise ajad:
Abu Dhabi, Araabia Ühendemiraadid 27. oktoober – 1. november 2015
ISAF MK finaalregatile Abu Dhabis pääsevad võistlema iga olümpiaklassi 20 parimat purjetajat.