Neil Pryde Balti karikasarja finaaletapp peeti möödunud nädalavahetusel Lätis, Liepajas.

Võistlustingimused olid tuulised. Reedel puhus merelt, mis tõi randa suuri laineid. Laupäeval oli tuulesuund maalt, lainet polnud, tuul keerutas ja oli pagiline. Pühapäeval oli tuulesuund jälle merelt. Tuul järjest tõusis, kuni lõunast valitses juba korralik torm.

Formula klassis kuulus etapp Euroopa karikasarja. Etapi võitis maailma edetabeli liider Janis Preiss Lätist.

John Kaju, foto autor Ivo Blums

John Kaju, foto autor Ivo Blums

Parima eestlasena saavutas teise koha John Kaju ja kolmandaks tuli Maris Birzulis Lätis. Üldarvestuse neljands ja master vanusearvestuse kolmanda koha saavutas Erno Kaasik. Masterite esimene ja teine koht kuulusid vastavalt lätlastele. Täpselt samaks osutus üld- ja master vanusearvestuse järjestus ka sarja kokkuvõttes.

John Kaju kommentaar: Aasta algul eesmärgiks seatud Balti karika 2. koht ja vähemalt üks sõiduvõit sai täidetud. Muidugi päris nii ei suutnud võita nagu oleks soovinud, aga kui konkurentidel oli ebaõnne suutsin vähemalt õigel kohal olla. Laupäeval olin koguaeg esimese koha konkurentsis ja näha oli et kiiruse poolest võiks õnnestumise korral ka võita, tuleb ainult vigu vältida ja manöövreid lihvida.

Karl-Erik Saarm (EST 228), autor Ivo Blums

Karl-Erik Saarm (EST 228), autor Ivo Blums

Formula noorte U20 vanusearvestuses võitis etapi Karl-Erik Saarm. Teiseks tuli Tristen Erik Kivi lätlase Raimonds Zelcs ees. Sarja kokkuvõttes võitis Tristen, Karl-Erik oli teine ja Raimonds kolmas.

Formula naiste arvestuse järjestus oli etapi kui sarja kokkuvõttes sama. Esimene Brigita Viilop, teine Marit Rüüsak ja kolmas lätlane Alise Punte.

Purjelaua RS:X klassis võitis etapi Rainer Kasekivi. Järgnesid Kristaps Kedinas Lätist ja Marcus Pertelson Eestist. Sarja kokkuvõttes saavutas Rainer kolmanda koha.

Raceboard ja Techno 293 kassi Eesti koondislased Baltic Cup viimasel etapil ei osalenud ja sarja kokkuvõttes parimatele konkurentsi ei pakkunud.

Lohe Formula Kite klassis võitis etapivõidu Madis Kallas lätlase Martins Sprogis ja leeduka Viktoras Seputa ees. Sarja kokkuvõttes võitis Seputa eestlaste Ranno Rumm ja Madis Kallas ees.

NeilPryde Baltic Cup 2015 Facebook’is.

Tulemused
Läti etapp: Formula, RS:X, Raceboard, Techno293, Formula Kite.
Baltic Cup sarja koond: Formula, RS:X ja Raceboard, Techno293, Formula Kite.

Neil Pryde Baltic Cup toimus juba 15-ndat korda. Etapid toimusid Leedus, Eestis ja Lätis. 2015 aastal osales sarjas kokku 173 purjelaudurit ja 13 lohetajat.