28.juulist 1. augustini toimusid Lätis Liepajas Euroopa Meistrivõistlused noorte Techno 293 purjelauaklassis. Osalejaid oli ka muudelt kontinentidelt, mis lisas konkurentsi. Eesti noori esindasid Alfred Kalm, Gregor Schneider ja Oscar Naabel. Treeneriks Aivar Kajakas.

Technod märgis

Võistlused algasid tuulevaikse ilmaga, kuid juba teisest päevast alates tuli sportlastel kasutada tugevamat tuult ja lainetust. Kaldaäärne murdlainetus osutus üle jõu käivaks nii mõnelegi. U 15 vanuseklassi sõidud viidi üle kinnisesse sadamasse lainemurdjate varju, kuid U 17 ja Techno Plus võistlejad jätkasid keerulisemates tingimustes.

Alfred Kalm

Alfred Kalm

Eesti noortel õnnestus veatult startidesse saada, kuid terve purjega suutis kõik sõidud finišeerida vaid Gregor Schneider, kes lõpetas oma debüütvõistluse 92. kohaga. Samuti esmakordselt tiitlivõistlustel osalenud Oscar Naabeli tulemuseks jäi 101. koht. Eesti võistkonna liider Alfred Kalm saavutas 86. koha. Eesmärgiks seatud Kuldlaevastiku koht jäi seekord püüdmatuks. U 17 vanusegrupis osales 113 sportlast.

Alfred Kalm ja Gregor Schneider

Kogu võistlust domineerisid Iisraeli ja Prantsuse noored purjelaudurid. U17 poiste arvestuses said prantslased lausa kolmikvõidu. Euroopa meistriks tuli Tom Arnoux. Tüdrukute U17 esikoha haaras pingelise võitluse järel Giorgia Speciale Itaaliast.