Noorte purjelaua olümpia ettevalmistusklassi Techno 293 populaarsus on tõusuteel. Eelmisel nädalal Poolas peetud Euroopa Meistrivõistlustel osales rekordiliselt 335 noort 25-st riigist. Võistlusel osalesid U15 ja U17 vanusegrupi poisid ja tüdrukud. Eestit esindasid EM-il Tallinna Purjelauakooli noored Daniel Schneider ja Gregor Schneider.

Võistlejatele peeti kokku kuus kvalifikatsioonisõitu. Seejärel jagati võistlejad kuld- ja hõbefliiti, ning peeti veel kuus finaalsõitu. Tuuletingimused kvalifikatsioonisõitudes olid suhteliselt vaiksed, kuid nädala teine pool pakkus ka tuulisemaid päevi. Taseme poolest on täna teistest üle Iisraeli, Prantsusmaa ja Itaalia noored, kelle vahel jagati tegelikult kõik medalid.

U15 vanusegrupi poiste esikohtade punktivahed enne viimast sõitu olid pea olematud, mistõttu otsustavaks sai viimane finaalsõit. Meistritiitli võitis Edoardo Tanas (ITA), Eyal Zror (ISR) ja Mathis Ghio (FRA) ees. Eestlase Daniel Schneideri väljapaistvaimaks tulemuseks oli neljanda finaalsõidu 2.koht. Kokkuvõttes lõpetas Daniel võistluse hõbefliidi 19-ndal positsioonil. U15 poisse oli kokku 83 võistlejat.

EST 125 Daniel Schneider. Foto Techno EM

EST 125 Daniel Schneider. Foto Techno EM

U17 vanusegrupi poiste konkurents oli pisut suurem, osavõtjaid 138. Euroopa meistritiitli võitis Itai Kafri (ISR), järgnesid Fabien Pianazza (FRA) ja Gad Matosevich (ISR). Eestlane Gregor Schneider saavutas hõbefliidis 48-nda koha.

EST 696 Gregor Schneider. Foto autor Patrik Pollak

EST 696 Gregor Schneider. Foto autor Patrik Pollak

Võistluse kodulehekülg, pildid, videod ja tulemused: http://europeans2016.techno293.org/

Eesti sportlaste oslemist EM-il toetas Eesti Jahtklubide Liit ja Eesti Purjelaualiit.