SUP Eesti meistrivõistluste ja SurfSup sarja võistlusetapp peeti esmakordselt Tartus, Emajõel, Emajõe festivali spordipäeval.

Uus võistluskoht ja laitmatu mainega Emajõe festival tõi SUP võistluse starti rekordarvu osalejaid – 41 võistlejat. “See oli samaaegselt nii õnnelik kui ka hirmutav tunne,” ütles ürituse korraldaja Tõnis Metstak. Riikidest olid esindatud Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Holland. Kõik regiooni aerulaua parimad tegijad olid kohal. Võistlusformaadi kohaselt koosnes võistlus 200m sprindist ja 5km maratonist. Laste maratoni distantsi pikkus oli 2km. Lühemad distantsid asusid Tartu kesklinnas, pikemad ülesvoolu jõe rannani ja tagasi.

SUP EMV (WHIRLPOOL) Tartu Foto autor Tõnis Metstak

SUP EMV (WHIRLPOOL) Tartu
Foto autor Tõnis Metstak

EMV klassis saavutas Emajõe etapil esikoha Marcus Pertelson. Teise koha saavutas sarja üldliider Tarmo Tamm (Team Mahe) ja kolmandaks tuli Marko Sander Soomest. Naiste arvestuses võitis etapi Betti Vainküla (Surfhouse), teine oli Cerly Aulik (Chica) ja kolmas Merle Nummert (Rautio Sports). Sarja liider naiste seas on enne viimast etappi Betti Vainküla.

Tarmo Tamm Foto autor Tõnis Metstak

Tarmo Tamm
Foto autor Tõnis Metstak

Betti Vainküla Foto autor Tõnis Metstak

Betti Vainküla
Foto autor Tõnis Metstak

Harrastajate SurfSup klassis saavutas maratonisõidu parema tulemusega etapivõidu Jaanus Hallik (Roosisaare Surfiklubi). Teise koha saavutas sarja SurfSup klassi liider Kristjan Novitski ja kolmandaks tuli parim naine Pritta Paadik. Naiste arvestuse teise koha saavutas Kati Keevallik (Chica) ja kolmas oli Maarja Hallik (Roosisaare Surfiklubi). Sarja liider SurfSup naiste arvestuses on Pritta Paadik.

Kristjan Novitski Foto autor Andrejs Daukšis

Kristjan Novitski
Foto autor Andrejs Daukšis

Pritta Paadik Foto autor Tõnis Metstak

Pritta Paadik
Foto autor Tõnis Metstak

SurfSup noorte U15 klassis võitis Emajõe võistluse Anna Maria Millend. Teiseks tuli Patrick Heero ja kolmas oli Alan Mitšulis. Kõik noored on Tallinna Purjelauakooli õpilased.

U15 parimad Autor Tõnis Metstak

U15 parimad
Autor Tõnis Metstak

SurfSup noorte U13 klassis saavuts võidu Katriimna Metstak (Sunlovers). Teise koha võitis Emma Viktoria Millend (TPLK) ja kolmandaks tuli Hans-Kristjan Novitski (Pirita Surfiklubi). U13 klassis osales Emajõe etapil koguni 12 noort aerutajat.

U13 parimad Autor Tõnis Metstak

U13 parimad
Autor Tõnis Metstak

SUP sarja Emajõe etapi tulemused.

SUP Emajõe etapp oli avatud kõikidele huvilistele. Need kes ei leidnud sobivat klassi said osaleda Open arvestuses. Open arvestuse võitis Marcus Pertelson. Teiseks tuli maratoni distantsil parima aja sõitnud Priit Vakmann ja kolmas oli Marko Sander Soomest.

Emajõe etapi tulemused Open arvestuse vaates.

2017 SUP sarja koondtulemused.

Pildid – autor Tõnis Metstak
Pildid – autor Andrejs Daukšis

Korraldaja Tõnis Metstak on tehtuga rahul: “Minu suureks rõõmuks kõik, kes registreerisid end neti teel ja ka kohapeal olid vapralt stardis, sõitsid ära nii 200m sprindi kui ka 2 ja 5km maratonid vastavalt oma võistlusklassile. Minu poolt suur suur tänu teile kõigile tulemast ja vapralt võistlemast!”

Võistlust toetasid Whirlpool Eesti OÜ, Embach Ehitus, Mobix, Tartu Mill, Terminal Oil, Kohvik Spargel, NOCCO, Purjeretked, Coop, Sisevete Saatkond, Emajõe Festival, Vetelpäästjad, Eesti Purjelaualiit ja Emajõe festivali korraldustiim.

SUP sarja viimane etapp peetakse juba sel laupäeval, 26.august Kakumäel.