Vaatamata mõningatele tagasilöökidele ja väiksele viivitusele peetakse talisurfi võistlussari ka sel hooajal.

Võistlusteade (NoR/SI)
Osavõtuvorm

Aasta-aastalt üha populaarsem sari koosneb sel aastal maksimaalselt neljast etapist. Nelja etapi toimumisel kuulub võistleja halvim etapp mahaviskamisele.

– Slaalomi etapp
– Kursisõidu I etapp (jääl)
– Kursisõidu II etapp (lumel)
– Kiirussõidu etapp (GPS)

Kursisõidus on kavas kaks etappi. Üks jäistes oludes uiskude eelisega ja teine paksema lumekatte korral suuskade eelisega.

Võistlusklasse on kolm.

– Purjekelk, so uisukelk või suusakelk
– Lohe uiskudel, suuskadel või lumelaual
– Tiib uiskudel või suuskadel

Purjekelgu klassile on tegemist tiitlivõistluse sarjaga, kus peetakse EMV üld-, naised ja noored U20 arvestusi. Eelmise aastal osales EMV-l koguni 31 purjekelku, kelle seas oli ka kuus Noblessneri kooli noort. Varustusest lubatakse  Eestikate kõikides kelgu klassi distsipliinides kasutada erandina kuni 10m2 suurust purje, ehk levinud 8,6m2 on slallis OK. Samas pole mõtet karta et korraldaja hakkab vaikse tuulega slalli tegema.
Lohe klassis peetakse tänase seisuga Fun võistlused, ühes üldarvestuses. Tiiva klassis pole osalejaid seni olnud, kuid huvi korral on kõik sündmused ka neile avatud.

Võistluste täpsem kalender on korraldajatega kooskõlastamisel. Hetkel on kindel vaid see et kiirussõidu etapp on avatud homsest ja esimene slaalomi või kursisõidu etapp saab toimuda alates järgmisest nädalavahetusest (27-28 jaan). Info võistluse toimumise täpse päeva ja asukoha kohta pannakse üles EPL kodulehele mitte hiljem kui 36 tundi enne starti.

Küsimuste või sarja toetamise teemal palun võtke ühendust korraldajaga: tonis.surf@gmail.com.

Raul Mihkel Anton - 2017 Talisurfi EMV noortemeister Foto autor Ian Rautelin.

Raul Mihkel Anton – 2017 Talisurfi EMV noortemeister
Foto autor Ian Rautelin.

Meelis Rang - 2017 talisurfi Eesti meister  Foto autor Ian Rautelin.

Meelis Rang – 2017 talisurfi Eesti meister
Foto autor Ian Rautelin.