15. augustil kogunes Piritale Eesti aurulaua koorekiht, et rammu võtta sprindis, maratonis ja tehnilises sõidus. Sellises kombinatsioonis toimus võistlus esmakordselt, kus ühel päeval toimusid võistlused kõikides nimetatud distsipliinides.

Ilmaolud olid supitamiseks ideaalsed – lauspäike, õhutemperatuur 25 C, merevesi 23 C ja tuuletugevus 3m/s.

Võistlustel osales kokku 14 võistlejat ja võisteldi järgmistes vanusearvestuses: Mehed, Kahuna Mehed, Noormehed U16, Naised, Kahuna Naised ja Neiud U15.

Päeva esimesed Eesti meistrimedalid sõideti välja sprindi distantsis. Naistest võitis Betti Vainküla (Pirita Surfiklubi) Pritta Paadiku (Pirita Surfiklubi) ja Eve Külasalu (Viljandi Aerutamisklubi) ees. Kahuna Naised (45+) vanusearvestuse parim oli Lilith Aspe. Neiud U16 vanuseklassis tuli Eesti meistriks Keiu Vakmann (RTG Spordiklubi) ja teiseks Katriina Metstak (Team Sunlovers).

Meeste arvestuses tuli esimeseks Madis Vitsut (Viljandi Aerutamisklubi), teiseks Artjom Vargunin (White River) ja kolmandaks Tõnis Metstak (Team Sunlovers). Kahuna Meeste (45+) Eesti meistriks krooniti Rein Lehtmets (RTG Spordiklubi). Teiseks tuli Tõnis Räim ja kolmandaks Priit Vakmann (RTG Spordiklubi). Noormehed U16 võitis esikoha Marken Mangelsso (Pirita Surfiklubi) ja teiseks tuli Andreas Jermolajev (RTG Spordiklubi).

Võistlejate soovil sõideti päeva teise distantsina maraton, mis toimus Pirita jõel. Kõik vanuseklassid, va U16 sõitsid Pirita Surfiklubi juurest kuni pea Lükati sillani kaks ringi, kogupikkusega 10 km. U16 sõitsid ühe ringi.

Naistest võitis võimsalt Pritta Paadik (aeg 1h 20 min 42 s, Pirita Surfiklubi) Eve Külasalu (aeg 1h 21 min 49 s, Viljandi Aerutamisklubi) ja Lilith Aspe ees (aeg 1h 40 min 6s). Neiud U16 vanuseklassis tuli taas ülekaalukalt Eesti meistriks Keiu Vakmann (aeg 40 min 1s, RTG Spordiklubi) ja teiseks väga tubli sõiduga Katriina Metstak (aeg 49 min 52s, Team Sunlovers).

Meeste arvestuses võitis Eesti meistritiitli ülekaalukalt Madis Vitsut (aeg 1h 4min 4s, Viljandi Aerutamisklubi), teiseks sõitis ennast Artjom Vargunin (aeg 1h 9min 18s, White River) ja kolmandaks Vjatšeslav Jermolajev (1h 11min 32s, RTG Spordiklubi). Kahuna Meeste (45+) arvestuses püsis esikolmik sarnaselt sprindidistantsile – esikoha võitis Rein Lehtmets (aeg 1h 7min 35s, RTG Spordiklubi), teiseks tuli Tõnis Räim (aeg 1h 8min 37s) ja kolmandaks Priit Vakmann (1h 10min 11s, RTG Spordiklubi). Noormehed U16 Eesti meistriks krooniti Marken Mangelsoo (aeg 56min 2s, Pirita Surfiklubi) ja teise koha võitis Andreas Jermolajev (1h 30s, RTG Spordiklubi).

Päeva viimane võistlus peeti pealelõunal tehnilises sõidus, kus võistlejad sõitsid kaks ringi (päri- ja vastupäeva), sooritades mõlemas sõidus kuus märgipööret.

Naiste arvestuses näitas ülekaalukat paremust Betti Vainküla (Pirita Surfiklubi) Pritta Paadiku (Pirita Surfiklubi) ja Eve Külasalu (Viljandi Aerutamisklubi) ees. Neiud U16 arvestus võitis kolmanda Eesti meistritiitli nendel võistlustel Keiu Vakmann (RTG Spordiklubi) Katriina Metstaki (Team Sunlovers) ees. Mõlemad tüdrukud tegid väga head sõidud kõigis kolmes distantsis ja väärivad eraldi esiletoomist!

Meeste arvestuses oli kogu võistlusdistsipliini  vedajarollis ja ülekaalukaks võitjaks taaskord Madis Vitsut (Viljandi Aerutamisklubi). Väga head sõidud tegi Vjatšeslav Jermolajev (RTG Spordiklubi), tulles teiseks Tõnis Metstaki ees (Team Sunlovers). Kahuna Meeste arvestuses tuli kolmandat korda 2020 Eesti meistriks Rein Lehtmets (RTG Spordiklubi). Teise koha saavutas Tõnis Räim ja kolmanda Priit Vakmann (RTG Spordiklubi). Noormeeste U16 arvestuses tuli parimaks Marken Mangelsoo (Pirita Surfiklubi).

Kokkuvõtvalt võib öelda, et viimasel hetkel tehtud muudatus võistlusdistsipliinide ajaplaanis (esialgselt olid võistlused planeeritud kahepäevastena) õnnestus kenasti ja kõik Eesti meistritiitlid nii sprindis, maratonis kui tehnilises sõidus sai plaanipäraselt välja sõidetud ja võidetud.

Eesti Purjelaualiidu poolt tänan kõiki võistlejaid ja võistluskorraldusse panustajaid!