Keit Järve
Pildil Keit Järve

Nädalavahetusel toimunud 22. Tallinna Nädala regatil selgusid EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karika võitjad klassides Techno 293 ja RS:X.

Noorte purjelaua Techno 293 U15 klassis võitis regati Alfred Kalm (TPLK) Karl Gregor Baumanni (NYC) ja Tanel Reigo (TPLK) ees. Eesti Karika esikoht läks aga kokkuvõttes Baumannile, teine Kalmile ning kolmas Reigole.

Techno 293 U17 klassis tuli esimeseks Keit Järve (NYC), teiseks Aarto Pihlapuu (TPLK) ning kolmandaks Roomet Riho Pung (TPLK). Karikasarja parim on samuti Järve, kannul Pung ja Hendrik Ploom (NYC).

8.5 m2 purjega RS:X purjelaual saavutas esikoha Kevin Jakobson (NYC), järgnemas Ingrid Puusta (NYC) ja Christopher Hipp Kuut (NYC). Karikasarja võitis aga Priit Kivisilla (Jahtklubi Dago) Jakobsoni ja Kuuti ees.

Karikasarja arvestuse väliselt Tallinna Nädala regatil osalenud Formula purjelaual oli parim Martin Ervin (Team Extreme). Teise koha saavutas Peeter Kask (Surfhouse) ning kolmanda Karl-Erik Saarm (Team Estonia Formula Windsurfing).

Samuti kutsutud klassina võistelnud lohesurfi rajasõidu distispliinis võitis Martti Ainola (Laulasmaa Surfiklubi) Ranno Rummi (Pärnu Surfiklubi) ja Silver Kattai (Pirita Surfiklubi) ees.

Tallinna Nädala regati korraldas Eesti 470 Klassiliit koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.