12.-15. juunil 2014 toimub Tallinnas, Pirita rannas tipptasemel  purjelaua- ja lohesurfivõistlus,  mis on 2014.a Euroopa karikasarja neljas etapp ja NeilPryde Balti karikasarja teine etapp Formula purjelauasõidus ning samas ka Eesti Jahtklubide Liidu Olümpiapurjetamise Eesti Karikasarja etapp. Võistluse korraldavad klubi „Team Extreme“ koostöös Eesti Purjelaualiidu ja Eesti Jahtklubide Liiduga.

Võistlusele on oodata pea 100 osalejat, nende hulgas nii Baltikumi purjelaua- ja lohesurfiässad kui ka Euroopa ja maailma paremik. Piritale on oodata nii Formula purjelauaklassi maailma edetabeli hetke liider Janis Preis (LAT-23) Lätist, kes võitis ka NeilPryde Balti karikasarja esimese etapi Leedus. Lisaks Janisele on kohal ka Leedu etapi kolmandana lõpetanud meie oma Eesti Formula klassi esinumber – Martin Ervin (EST-202), kes maailma edetabelis paikneb hetkel 15. kohal.

Kõrgeima asetusega eestlane Formula maailmarankingus on hetkel 12. kohal asetsev John Kaju (EST-24), kes Balti karikasarja esimese etapi Leedus lõpetas neljandana. Maailmaedetabeli teise kümne sisse 19. kohale mahub veel ka talisurfi Eesti meister Peeter Kask (EST-12). Nii Ervinil, Kajul kui ka Kasel on koduvete abil kindlasti suur soov ja ambitsioon koguda lisapunkte edetabelis parematele positsioonidele tõusmiseks. Tallinna võistluse peakorraldaja ja NeilPryde Balti karikasarja Leedu etapi kuuendana lõpetanud Erno Kaasik (EST-2) on kahtlemata valmis konkurentsi pakkuma nii Eesti meestele kui ka teistele – möödunud aasta võistluse lõpetas Kaasik Tallinnas kümnendana.

Eesti Formula esinumber, möödunud aastal Tallinna etapi võitnud Martin Ervini sõnul täitis ta Euroopa Karikasarja etapil Leedus kolmanda kohaga oma miinimumprogrammi. „Olin enne maikuist võistlust haige ja vorm ei olnud võistlemiseks parim,“ lausus Ervin. „Loodan, et järgmisel nädalal Tallinnas toimuval suurvõistluselt on meil piisavalt tuult, rahvast osalemas on igal juhul! Ise olen samuti heas hoos ning kõvadeks konkurentideks pean kindlasti lätlasi, kuid ka üllatajad ei ole välistatud,“ rääkis Martin koduvõistluste ootuste kohta jättes oma eesmärgi targu välja ütlemata.

Eesti Formula Kite sõitjatest ainsana Leedus toimunud NeilPryde Balti Karikasarjal osalenud ja seal leedukas Viktoras Šeputa järel teise koha saanud Madis Kallas (EST-15) on kindel, et Tallinna võistlus saab lohesurfarite jaoks olema ülipõnev. „Kõik Eesti lohesufarid on talve jooksul tohutult palju trenni teinud ja tuhandeid miile veel läbinud. Viis-kuus Eesti parimat sõitjat ootavad põnevusega koduvõistlust, sest Leedus toimunud võistlusel peale minu rohkem eestlasi kohal ei olnud ja konkurentide tänane sportlik seis on ebaselge,“ lausus Kallas. Kite Team Estonia, mille liige on ka Madis Kallas, treenis tänavu talvel kolm kuud Tenerifel ning Tallinnas loodetakse kõik oma talvel kogutud oskused ja kogemused proovile panna. Suurimaks konkurendiks peab Kallas seni võitmatuna püsinud, hetkel maailma rankingus 11. kohal olevat leedukat Viktoras Šeputat. „Usun, et täna on Margus Otsa ja Ranno Rumm võimelised talle juba vastu hakkama,“ on Kallas ka enda konkurentide suhtes optimistlikult meelestatud.

NeilPryde Baltic Cup on rahvusvaheliselt tunnustatud Formula purjelauaklassi võistlusseeria, mis  annab punkte ka maailma edetabelisse. 2014.a seeria esimene etapp toimus 23.-25. mail Leedus ja sari jõuab kulminatsioonini 8.-10. augustini peetaval Läti etapil, kus selgub Baltikumi paremik. Juba kolmandat  aastat järjest viiakse NeilPryde Baltic Cup´i raames läbi suur purjelauaregatt neljale erinevale purjelauaklassile: Formula, olümpiaklass NeilPryde RS:X, olümpia ettevalmistusklass Techno 293 ning Raceboard.  Alates möödunud aastast koguvad Tallinna lahelt punkte maailma edetabelisse ka lohesurfarid (Kite Race).

Nii osavõtjate kui ka võistluse korralduse kõrge taseme tõttu on NeilPryde Balti Cup Tallinna osavõistlus jätkuvalt maailmarankingu sarjas nii Formula kui ka Kite Race klassi jaoks.
NeilPryde Baltic Cup Estonia kodulehekülg www.event.extreme.ee
NeilPryde Baltic Cup Estonia Facebookis www.facebook.com/NeilPrydeBalticCup

Sel aastal esmakordselt on NeilPryde Baltic Cup Eesti osavõistlus ka Eesti Jahtklubide Liidu Olümpiapurjetamise Eesti Karikasarja etapiks. EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas koosneb kokku kaheksast regatist noorte- ja olümpiaklassidele. Eesti Karikas algas 30. maist  1. juunini Roomassaares toimunud Saaremaa Merispordi Seltsi regatiga. Teine regatt purjetatakse 13.-15. juunil Pärnu Purjetamisnädala raames, ning kolmas samadel kuupäevadel Tallinnas Eesti Balti Karikal. Neljandaks regatiks on samuti Tallinnas toimuvad Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused 8.-10. augustil. Viies etapp, Saaremaa karikavõistlused peetakse 15.-17. augustil Roomassaares ning kuues, Tallinna Jahtklubi karikavõistlused 29.-31. augustil Lohusalus. Eelviimaseks osavõistluseks on 12.-14. septembril peetav Pärnu Sügisregatt ning viimaseks 26.-28. septembril asetleidev Tallinna Nädala regatt.  Purjelauad ja lohed osalevad nendest kolmel – kahel võistlusel Tallinnas ja ühel Saaremaal.
EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karika kodulehekülg: http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-karikas-2/
EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas Facebook’is: https://www.facebook.com/purjetamine

Seega, tulemas on võimas purjelaua- ja lohesurfivõistlus, kus käib tihe heitlus maailmaränkingu liidrite, Euroopa ja Baltikumi paremiku vahel!

Võistluse toetajad on Tarcona, Extreme Sport ja Oxbow. Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Võistluse esimene start: 13. juunil kell 12:00.
Ajakava veebilehel http://event.extreme.ee/index.php?id=ajakava

Kellel on soov tulla võistlust kajastama, pildistama või filmima, siis palume kontakteeruda:

Piret Salmistu
Pressiesindaja
Formula European Tallinn Cup
NeilPryde Baltic Cup
Eesti Jahtklubide Liit
E-post: piret.salmistu@gmail.com
Tel: +372 50 77217

Lisainfo:
Ott Kallas
Eesti Jahtklubide Liidu peasekretär
Tel.: +372 56 43 914
E-post: ott@puri.ee
www.puri.ee

Tõnis Kask
Eesti Purjelaualiidu juhatuse liige
E-post: tonis.kask@neti.ee
Tel: +372 50 67060
www.purjelaualiit.ee

NeilPryde-Estonia-Baltic-Cup-2013Martin-Ervin_Formula-klass_EST-2Formulad_Tallinna_lahelMadis-Kallas_Formula-Kite_EST-15Formula-Kite_Tallinna-lahel